مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان از تکمیل و بهره برداری مراحل پایانی جاده گلپایگان - موته تا پایان آذرماه امسال در صورت تامین 16 میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، امیرخانی اضافه کرد: این پروژه مراحل تکمیل خود را پشت سر می گذارد که امید است با تکمیل 6 کیلومتر کمربندی روستای موته و با امید به تامین اعتبارات لازم و تزریق به پیمانکار فعال مستقر در منطقه بتوان تا پایان سه ماهه سوم سال جاری این مسیر را به بهره برداری رساند.

وی از جمله دلایل به تعویق افتادن زمان بهره برداری این پروژه را وجود لوله های خط توزیع و انتقال گاز در مسیر عنوان کرد.

جاده موته - گلپایگان از بزرگراه اصفهان - تهران به سمت گلپایگان یکی از راه های پرتصادف استان به لحاظ وقوع تصادفات فوتی وجرحی است که با احداث باند دوم این محور و رفع نقاط پرتصادف و اصلاح قوس هایی با شیب تند می توان در راستای کاهش تصادفات رخ به رخ و وقوع تصادفات منجر به فوت اقدام کرد.

با پیگیری های انجام شده از 55 کیلومتر طول مسیر 49 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و 6 کیلومتر آن به عنوان کمربندی موته در حال احداث است.

همچنین کارشناس ناظر اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان در ارتباط با این طرح گفت: با توجه به تداخل محور میانی راه در مجاورت قنات و وجود روان آب های سطحی، سعی شده با تقویت سطح زمین و بستر موجود ، مراحل راهسازی آن با رعایت بالاترین شاخص های استاندارد انجام شود تا در آینده شاهد کاهش هزینه های نگهداری راه در این مسیر باشیم.

شهرام عباسی هدف از ایجاد کمربندی در موته را ایمن سازی تردد عنوان کرد وگفت: با احداث 6 کیلومتر کمربندی در مسیر موته - گلپایگان ضمن حذف قوس های خطرناک ، سرعت ترافیک طرح تا سطح مجاز افزایش می یابد و این اقدام در راستای کاهش تصادفات رخ به رخ و منجر به فوت انجام می گیرد.

وی با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم، همکاری شرکت های پیمانکاری را در به بهره برداری رسیدن پروژه ها بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امید است بتوان با تزریق اعتبارات لازم تمامی پروژه های فعال در این منطقه را طبق برنامه زمان بندی تکمیل و به بهره برداری رسانید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج