معاون عمرانی وزیر کشور با ابراز نارضایتی از روند پیشرفت پروژه قطار شهری اهواز، گفت: اگر وضعیت فعلی پروژه مترو اهواز ادامه یابد، حتما نسبت به تغییر پیمانکار پروژه اقدام می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، هوشنگ خندان‌دل، اظهار کرد: مترو از پروژه‌های شهرداری است و توفیق در اجرای هر پروژه‌ای از قبیل پروژه مترو تا حدود زیادی به نحوه‌ رفتار کارفرما بازمی‌گردد. تلاش زیادی کردیم تا زمینه این رفتار مناسب را فراهم کنیم که شاید در این رابطه به اندازه کافی توفیق حاصل نشد.

وی تصریح کرد: آمادگی وزارت کشور برای حمایت نامحدود از پروژه مترو اهواز را اعلام ‌می‌کنم. پیش از این نیز در یکی از نشست‌ها با افتخار گفتم که واقعا آمادگی داریم امکاناتی از نقاط دیگر کشور به نفع این پروژه کم کنیم تا به منظور تسریع در بهره‌برداری پروژه قطار شهری اهواز مورد استفاده قرار بگیرد. در این رابطه نیز باید کارفرما و مدیران محلی این پروژه، زمینه را فراهم کنند.

معاون عمرانی وزیر کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال خلع ید شرکت کیسون پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز و جایگزینی شرکت خاتم با آن، بیان کرد: اجازه دهید فعلا اسم پیمانکار جدید را نگوییم اما پیمانکار این پروژه به نحو شایسته‌ای اقدام نکرده است. کارفرمای پروژه قطار شهری اهواز یعنی شهرداری باید هرچه زودتر تکلیف خود را با چنین پیمانکارانی روشن کند.

خندان‌دل ادامه داد: اگر وضعیت فعلی پروژه مترو اهواز ادامه یابد، حتما نسبت به تغییر پیمانکار پروژه اقدام می‌کنیم زیرا پیمانکاران شایسته دیگری در کشور وجود دارند تا کار را به آنها محول کنیم. پیمانکارانی که عملکرد آنها در دیگر شهرستان‌ها مؤید این است که به برنامه زمان‌بندی ارائه شده از سوی خود وفادار بوده‌اند و اگر به اهواز نیز بیایند این گونه عمل خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر این‌که آیا وجود اشکال در مبانی قرارداد پروژه قطار شهری اهواز را تایید می‌کنید، بیان کرد: زمانی که دو فرد یا نهاد توافق می‌کنند که بر اساس یک متن عمل کنند، باید به آن پایبند باشند و اگر پایبند نباشند و مشکلی ایجاد شد به هرحال باید از این مرحله عبور کنند.

معاون عمرانی وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا مهلت زمانی یا ضرب‌الاجلی برای پیمانکار پروژه مترو اهواز تعیین شده است، با خودداری از ذکر زمانی مشخص گفت: باید مدیریت جدید شهری در اهواز مستقر شود تا این کار انجام شود. کارفرمای این پروژه، شهرداری اهواز است که از عملکرد کارفرما نیز رضایت ندارم و باید از مرحله بگذریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج