مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به رونمایی از 200 موتورلانس در اورژانس تهران، گفت:در آینده این موتورلانس‌ها به کلان‌شهرها هم اضافه می‌شوند که اصفهان نیز یکی از این کلان‌شهرهاست.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، راستین در خصوص آمدن موتورلانس‌ها به اصفهان اظهار کرد: چند روز پیش بیش از 200 موتورلانس در تهران با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیمات گرفته شده در وزارت بهداشت قرار شده تا در آینده این موتورلانس‌ها به کلان‌شهرها هم اضافه شوند، افزود: یکی از کلان‌شهرهایی که به اورژانس آن موتورلانس تعلق می‌گیرد، اصفهان خواهد بود.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس آمار اورژانس تهران خود این موتورها حدود 40 میلیون تومان، 70 میلیون تجهیزات تخصصی برای فوریت‌های پزشکی مانند وسایل احیای قلبی و ریوی که به طور کلی هر کدام از این موتورلانس‌ها هزینه‌ای بالغ‌ بر 110 میلیون تومان را به همراه خود داشته‌اند.

وی تأکید کرد: با استفاده از موتورلانس‌ها نیروهای امدادی اورژانس می‌توانند حوادث اتفاق افتاده در سطح شهر را پوشش دهند و هدف اصلی رونمایی از این نوع موتورها کاهش زمان برای رسیدن تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی به محل حادثه در شهر مخصوصاً در زمان ترافیک است.

راستین ادامه داد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی با استفاده از موتورلانس‌ها سریعاً به محل حادثه رفته و خدمات اولیه را برای مصدومان حادثه‌ها تا زمان رسیدن آمبولانس در صورت نیاز ارائه می‌دهند.

وی اضافه کرد: زمان مشخصی برای آمدن موتورلانس‌ها به کلان‌شهرهای ایران از جمله اصفهان مشخص نشده است اما در آینده این نوع موتورها به اصفهان خواهند آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج