معاون دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: طراحی و استقرار سامانه "مدبر" از سال‎های گذشته در استان گلستان آغاز شده و با مشاهده روند پیشرفت برنامه‎ها، رصد آسان‎تر شده و بسیاری از هزینه‎ها کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا هنرور در نخستین همایش کشوری تجارب برگزیده حوزه بهداشت که در گرگان برگزار شد، اظهار داشت:  طراحی و استقرار سامانه "مدبر"  از سال‎های گذشته آغاز شده و برای ما افتخار است که این سامانه در بیمه کشور 2 تا 3 سال است که مستقر شده است.

وی تصریح کرد: هر ساله در نظام سلامت وقت زیادی صرفه برنامه‎ریزی می‎شد و رصد کردن آن کار زیاد راحتی نبود و برای این منظور یک سیستم را طراحی کردیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان به سامانه " مدبر" در استان گلستان اشاره کرد و ادامه داد: در سال 1394 در ستاد استان و شهرستان‎ها پایلوت کردیم و تجربه 2 تا 3 ساله‎ از اجرای این طرح داریم. این سامانه منطبق بر مفاهیم برنامه‎‎ریزی عملیاتی طراحی شده و این سامانه اطلاعات خوبی را ارائه می‎دهد.

وی تاکید کرد: در استان گلستان به بهبود مدیریت برنامه عملیاتی این سامانه کمک کرده و با مشاهده روند پیشرفت برنامه‎ها رصد آسان‎تر شده و بسیاری از هزینه‎ها کاهش پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این همایش اظهار داشت: استان گلستان این آمادگی را دارد که دبیرخانه دائمی این همایش را در کشور دایر کند. این نخستین همایش کشوری در زمینه تجارب برگزیده حوزه بهداشت است و اطلاعات این همایش می‎تواند در توسعه اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مثمرثمر باشد.

علی‌اکبر فاضل یادآور شد: برگزاری این همایش افتخاری برای استان گلستان است و امید داریم بتوانیم از تجارب همکاران در استان گلستان بکارگیری کنیم.

وی افزود: خلاقیت ونوآوری اساس پیشرفت وتوسعه بشمار می‎رود و ما نیازمند هستیم با روش‎های جدید مسائل را دنبال کنیم و پیشنهاد من این است که روز نوآوری در سلامت در تقویم هفته سلامت گنجانده شود. فضای مدیریتی در حوزه سلامت باید به سمت استفاده از تفکر خلاقانه واستفاده از تجارب برتر پیش رود تا بتوانیم شاهد توسعه در همه بخش‌های سلامت باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج