معاون ‌وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فعالیت ۲۵ هزار کارشناس برای ۵۳ میلیون جمعیت شهری گفت: در تلاشیم که ۹۰ درصد مردم را تحت مراقبت قرار دهیم و برای آنها پرونده تشکیل دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اکبر سیاری در نخستین همایش کشوری تجارب برگزیده حوزه بهداشت که در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از کارهای که در حوزه بهداشت انجام می‎دهیم اثربخشی است و باید بتوانیم بسیاری از کارها را بدون برگزاری همایش‎ها هماهنگ و اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از نعمت‎هایی که خداوند به انسان داده قدرت تفکر است، دانشگاه و استاد یکی از وظایفشان افزایش قدرت تفکر است. باید کاری کنیم تجربیات افزایش پیدا کند و 30 هزار بهورز و 45 هزار کارکنان شهری ما باید درگیر مسائل شوند و کم کم قدرت تفکر و حل مسئله آنها افزایش پیدا کند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه به ازای هر 2 هزار و 500 نفر جمعیت شهر یک کارشناس در اختیار داریم، افزود: 25 هزار کارشناس برای 53 میلیون جمعیت شهری در نظر گرفتیم. در تلاش این هستیم که 90 درصد مردم را تحت مراقبت قرار دهیم  و برای آنها پرونده تشکیل دهیم.

سیاری اظهار داشت: باید بتوانیم 90 درصد جمعیتی که تحت مراقبت داریم عوامل بیماری‎زایشان را کاهش دهیم و از مرگ زودرس جلوگیری کنیم. سیستم ما خوشبختانه این فرصت بزرگ را دارد، تعداد زیادی از نیروهای ما جوان هستند و باید این‌ها را روش‌مند کنیم تا بتوانیم در زندگی فردی و اجتماعی تفکر خود را مکتوب و ارتقاء دهند و این امر منجر به ارتقاء سیستم و افزایش سلامت جامعه می‎شود.

وی به همکاری مردم و بین دستگاهی تاکید کرد و افزود: همه این عوامل به کمک کارشناسان، شدنی است و امید داریم به همت همکاران شاهد ارتقاء سیستم بهداشتی در کشور باشیم. باید جریان فکری راه بیفتد و همه یاد بگیرند که چگونه شهامت خود را روی کاغذ بیاورند و بتوانند افکار خود را به دیگران عرضه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج