استاندار کردستان با بیان اینکه سرمایه گذاری و اشتغال اولویت اول استان است گفت: تولید و اشتغال با روی کارآمدن سرمایه گذاران بخش خصوصی تحقق پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالمحمد زاهدی روز پنجشنبه در جلسه حل مشکلات سرمایه گذاری شهربازی 'فامیلی لند' شهر سنندج، افزود: تمامی نهادها و دستگاه ها باید در راستای تکریم سرمایه گذاران و حل مشکلات آنان تلاش کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.
وی استان کردستان را استانی محروم و دارای زیر ساخت های فراوان عنوان کرد و گفت: تولید و اشتغال با روی کار آمدن سرمایه گذاران بخش خصوصی تحقق پیدا می کند و بنده به عنوان استاندار از سرمایه گذاران حمایت خواهم کرد و انتظار دارم تمامی نهادها این حمایت را داشته باشند.
استاندار کردستان در ادامه وقف را فرصتی مغتنم برای توسعه جامعه دانست و اظهار کرد: بهره برداری از اراضی موقوفه و اجرای امینانه نیت واقفان در راستای توسعه استان و حل نیازمندی های مردم محروم بسیار تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد: تمامی نهادها باید بر روی اراضی موقوفه حساس باشند چرا که وقف نه تنها یک اولویت قانونی بلکه یک وظیفه و حساسیت شرعی دارد و حق و حقوق اراضی موقوفه باید محفوظ بماند و به آن آسیب و تصرفی وارد نشود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در این نشست گفت: حفظ اراضی موقوفه و جلوگیری از تصرف آن باید در راس فعالیت همه نهادها قرار بگیرد و قبل از هرگونه فعالیت عمرانی از اوقاف استعلام گرفته شود.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان از هرگونه سرمایه گذاری در اراضی موقوفه حمایت خواهد کرد اما هرگونه اقدامی باید در راستای قانون و مقررات و با اخذ مجوزهای لازم و به صورت پاک و حلال انجام شود.
پروژه گردشگری مشارکتی و تفریحی خانواده (family land) در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع در سه طبقه با برآورد 60 میلیارد ریال اعتبار و اشتغال زایی برای 117 نفر به صورت مستقیم و غیرمستیم در حال ساخت است.
این پروژه شامل بخش های شهربازی سرپوشیده مدرن، سالن بولینگ، سالن جشن تولد، صحن خوراک بین المللی (food court) ، رستوران، بام سبز روباز (roof garden)، مجموعه سینماهای 9 بعدی، فینگر فود- بوفه، کافی شاپ و سالن نقاشی کودکان است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج