آتش‌سوزی بخش‌هایی از جنگل‌های حاشیه رود ارس واقع در شهرستان پارس آباد را فرا گرفت. نیروهای عملیاتی در حال اطفا حریق هستند اما هنوز موفق به مهار آتش نشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، این آتش سوزی از شامگاه امروز پنجشنبه آغاز شده و علت وقوع آن هنوز مشخص نشده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل شامگاه پنج شنبه ضمن تائید آتش سوزی در جنگل های حاشیه رود ارس گفت: این آتش ساعاتی پیش آغاز شده و با وجود حضور نیروهای اطفا حریق، آتش همچنان ادامه داد.

مسعود امامی یگانه افزود: میزان آتش سوزی به صورت دقیق محاسبه نشده و ساعاتی است که اطفا حریق انجام می شود و تاکنون آتش مهار نشده است.

وی تاکید کرد: آتش رو به گسترش نیست و سرایت ندارد و با توجه به وضعیت فعلی قابل مهار خواهد بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل با تاکید به اینکه هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست و احتمال اینکه به دلیل بی احتیاطی رخ داده است، وجود دارد، ادامه داد: متاسفانه در این فصل از سال شاهد آتش سوزی های متعدد در مراتع و جنگل ها هستیم.

وی تاکید کرد: در این ایام سال به دلیل افزایش دما، افزایش حضور گردشگران در جنگل ها و مراتع و بی احتیاطی ها میزان آتش سوزی افزایش می یابد؛ بطوریکه دو روز قبل نیز مورد آتش سوزی گزارش شده بود.

امامی یگانه همچنین به مهار آتش سوزی انبار علوفه شرکت کشت و صنعت پارس اشاره کر و گفت: آتش جنگل های اطراف رود ارس نیز تا ساعاتی دیگر مهار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج