معاون توسعه و منابع انسانی وزیر ورزش و جوانان، از برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی در اوایل سال 2018 میلادی به میزبانی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی آقازاده امروز در حاشیه دیدار با شهردار تبریز اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از مجموعه‌های عضو در ستاد ملی تبریز 2018، تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری حوزه ورزش در برنامه‌های تبریز 2018 به‌کار بسته‌ است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، در سال 2018 میلادی، یعنی از اواخر سال 96 و در طول سال 97، میزبانی حدود 20 رویداد بین‌المللی ورزشی با محوریت تبریز پیش‌بینی شده که سی‌و‌هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی، در رشته‌های کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی از آن جمله است.

معاون توسعه و منابع انسانی وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: به منظور برنامه‌ریزی بهتر در تقویم ورزشی «تبریز 2018» نشست وزیر ورزش و جوانان و روسای 50 فدراسیون کشور در تبریز پیش‌بینی شده است.

آقازاده با اشاره به این‌که نقش شهرداری تبریز در تقویت زیرساخت‌های ورزشی، از مزیت‌های مهم شهر است، گفت: در سال‌های اخیر، با توجه ویژه شهردار تبریز، شاهد دستاوردهای مهمی در تحولات عمرانی حوزه ورزش شهر تبریز بوده‌ایم که هر یک سهم عمده‌ای در رویدادهای ورزشی تبریز 2018خواهد داشت.

وی با بیان اینکه قابلیت‌های گردشگری و ورزشی تبریز می‌تواند موتور محرک برای توسعه شهر باشد، خاطرنشان کرد: همخوانی ورزش و گردشگری در کلان‌شهرها، حائز اهمیت بوده و به خصوص با در نظر داشتن موقعیت تبریز در سال 2018 میلادی ضروری است.

معاون توسعه و منابع انسانی وزیر ورزش و جوانان متذکر شد: در کنار اقداماتی که اداره‌کل ورزش و جوانان انجام تدارک دیده، شهرداری تبریز به خوبی مدیریت استان را در توسعه فضاهای ورزشی یاری می‌کند؛ از این رو شاهدیم که تبریز نسبت به سایر کلان‌شهرها از امکانات ورزشی مناسب‌تری برخوردار است.

آقازاده اظهار امیدواری کرد که تقویم ورزشی تبریز 2018، نقش اثرگذار در تقویت برنامه‌های این رویداد ملی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج