مدیرکل انتظامی استانداری اردبیل گقت: در جریان مراسم روز اربعین حدود یک هزار و 200 تبعه و زائر آذری از اردبیل به کربلا اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، هوشنگ شهبازی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین در اردبیل اظهار داشت: در جریان مراسم روز اربعین و سری تدارکات ویژه برای این روز حدود یک هزار و 200 زائر آذری از اردبیل به کربلا اعزام می‌شوند که انتظار می‌رود تا امسال نیز همانند سال گذشته میزان زائران اردبیلی از مرز 10 نیز عبور کند.

وی با اشاره به استقبال گرم و ویژه اهالی اردبیل از مراسم ویژه روز اربعین سال گذشته، افزود: باتوجه به اینکه سال گذشته حدود 10 هزار زائر از اردبیل در این مراسم حضور داشتند پیش‌بینی می‌شود تا امسال نیز با اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع بتوانیم شاهد حضور گسترده و جمعی زائران اردبیلی در این مراسم باشیم.

مدیرکل انتظامی استانداری اردبیل تصریح کرد: از لحاظ تامین نیازهای زائران اردبیلی و اتباع آذری هیچ مشکلی در سطح استان نداریم و انتظار داریم تا همانند سال‌های گذشته موکبهای خدماتی اردبیل به زائران اربعین استان در 4 نقطه دیوانیه، سامرا، بیله‌سوار و شهر سیدمحمد خدمات ارائه دهند.

شهبازی با تاکید بر ضرورت همکاری ادارات، نهادها، ارگانهای ذی‌ربط و دستگاههای اجرایی استان برای تامین، انتقال و ارسال اقلام خوراکی و مورد نیاز زائران اربعین اظهار کرد: در این زمینه سازمان بازسازی عتبات عالیات استان همه‌جانبه اعلام امادگی کرده است که انتظار داریم دیگر دستگاههای اجرایی استان نیز خود را در قبال آرامش و امنیت زائران اربعین استان مسئول بدانند.

وی بیان کرد: خوشبختانه از چند ماه گذشته جلسات و هم‌اندیشی‌های زیادی در سطح استان برای ارتقا و بهبود کیفیت خدمات به زائران اردبیلی برگزار شده که در همین سمت و سو کمیته‌های ستاد اربعین در استان نیز فعال شده و به منظور اجرای برنامه‌ها انتظار می‌رود هزینه‌هایی از سوی دولت دریافت نشود.

مدیرکل انتظامی استانداری اردبیل گفت: امسال نیز مرز خروجی تعیین شده برای زائران استان اردبیل مرز خسروی است که انتظار داریم تا زائران بنا به تاکیدها و درخواستهای مکرر ما به دلیل حفظ امنیت جانشان تذکرات ما را مدنظر داشته و از انجام هرگونه اقدامی جهت خروج غیرقانونی از مرزهای استان خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج