مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: عملیات غرورآفرین مرصاد نماد ملی استان کرمانشاه است و بیانگر ایستادگی مردم این استان در مقابل دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رحیم جعفری به مناسبت پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد، اظهار کرد: دفاع مقدس پر از خاطرات به‌یادماندنی است که باید این خاطرات برای مردم تداعی شود و مرصاد نمونه‌ای از این خاطرات به‌یادماندنی است.

وی گفت: جای‌جای استان کرمانشاه بر سینه خود مدال افتخار حک کرده و لازم است لحظات نابی را که رزمندگان در این استان از خود به یادگار گذاشته‌اند تداعی شود.

وی افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، جنگ در استان کرمانشاه آغاز شد و در این استان نیز خاتمه یافت و به همین خاطر باید گفت کرمانشاه آوردگاه ایثار و شهادت و شهامت و جوانمردی است و به فرموده مقام معظم رهبری کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است.

 

جعفری با اشاره به نقش مردم استان کرمانشاه در دفاع از کیان ایران اسلامی گفت: مردم کرمانشاه در طول دوران دفاع مقدس لحظات ماندگاری در دفاع از کیان انقلاب خلق کردند و عملیات بازی دراز، مطلع الفجر و مرصاد گوشه کوچکی از این ایثار و جوانمردی بود.

وی مرصاد را نماد ملی کرمانشاه دانست و افزود: بدون شک مرصاد را باید آوردگاه و میدان حضور پهلوانان فداکار و بسیجیانی دانست که عرصه را بر منافقین کوردل تنگ کردند و خواب رؤیایی آن‌ها را پایان بخشیدند و در حقیقت مرصاد پایانی بر آغاز زویایی کسانی بود که در خواب خیانت به مردم ایران بودند و پایان خواب شیاطینی بود که برای حذف انقلاب اسلامی ایران بسیج شده بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با تقدیر از جان‌فشانی رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد گفت: مرصاد، بازی دراز و مطلع الفجر برای ما که در آن دوران به‌عنوان رزمنده در جبهه‌ها حضور داشتیم تداعی بخش ناب‌ترین و ماندگارترین لحظات زندگی است و باید امروز با همان روحیه در مسیر آرمان‌های انقلاب حرکت کنیم.

جعفری با اشاره به نام‌گذاری سالروز عملیات مرصاد به‌عنوان روز ملی کرمانشاه، افزود: بدون شک نیاز است برای روز ملی کرمانشاه برنامه‌ریزی جدی و ویژه صورت گیرد و به همین مناسبت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد به‌عنوان یک رویداد مهم هنری را در دست اقدام دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: روز ملی کرمانشاه باید جایگاه کشوری پیدا کند و لذا نقش اصحاب فرهنگ و هنر در این زمینه نقش پراهمیتی است و در نظر داریم سال‌های آتی ویژه‌برنامه‌های گسترده‌ای حتی در سطح کشوری برای روز ملی کرمانشاه تدارک ببینیم.

وی افزود: هیچ زبان و قلمی نمی‌تواند خاطرات این دوران را بیان کند، مگر ابزارهای هنری و لذا باید از ابزارهای هنری در راستای گفتمان سازی ارزش‌های انقلاب بهره بیشتری ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج