مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت:760 هزار نفر بیمه‌شده و افراد تحت تکفل تحت پوشش این سازمان هستند.

فلاحی مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه؛ بابیان اینکه خدمات به دو صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود افزود: برقراری حقوق بازنشستگی و ازکارافتادگی و بازماندگان در خدمات بلند مدات است و حقوق بیمه کاری ازجمله خدمات کوتاه‌مدت این سازمان به بیمه‌شدگان است.

وی با اشاره به اینکه امسال آمار بیمه‌شدگان رشد یک‌درصدی داشته است ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی کرمانشاه دو برنامه برای امسال در نظر گرفته است.

فلاحی با اشاره به اینکه برنامه خدمات الکترونیک یکی از این برنامه‌هاست ادامه داد: با اجرای این طرح 100 هزار سفر داخل شهری کاهش یافت و ازاین‌پس افراد بیمه‌شده می‌توانند کارهایی از قبیل پرداخت حق بیمه، ارائه لیست و... به‌صورت الکترونیک تنها با داشتن یک رمز عبور انجام دهند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات نوین در شعب تأمین اجتماعی از دیگر طرح‌های این سازمان است که در شعبه 3 کرمانشاه به‌صورت پایلوت در حال اجراست.

فلاحی گفت: در این طرح هر کاربر برای همه امور به مراجعه‌کنندگان خدمت‌رسانی می‌کند و کارها را هم‌زمان انجام می‌دهد و در اجرای امور تفکیک صورت نمی‌گیرد.

وی بابیان اینکه مراجعه‌کنندگانی که در خصوص بیمه مشکل‌دارند گفت: این افراد که ادعای اشتغال دارند درصورتی‌که سوابق کاری وجود دارد و ثبت‌نشده یا حق بیمه پرداخت‌نشده می‌توانند با مدارک مستند به سازمان تأمین اجتماعی و همچنین اداره کار استان مراجعه کنند تا در کمیته سازمان بررسی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج