مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه گفت: 9400 دستگاه انواع تاکسی با کاربری تاکسی گردشی، تاکسی خطی و آژانس‌های تاکسی‌تلفنی تحت پوشش این سازمان در حال خدمات‌رسانی به شهروندان هستند.

سجاد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه؛ بابیان اینکه روزانه بیش از یک‌میلیون نفر سفر در شهر کرمانشاه با تاکسی جابجا می‌شوند افزود: با توجه به مصوبه هیئت‌وزیران و ستاد مدیریت سوخت کشور مبنی بر نوسازی خودروهای فرسوده با عمر بیش از ده سال تاکنون 1650 نفر از مالکان این دسته از تاکسی‌ها در این طرح ثبت‌نام کردند و فرایند تعویض را انجام داده‌اند.

وی بابیان اینکه بر اساس آمارهای داده‌شده در بین کلان‌شهر تاکنون شهر کرمانشاه، سومین شهر کشور در نوسازی تاکسیرانی است ادامه داد: جهت اسقاط تاکسی فرسوده وام معادل 20 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است که سه بانک پارسیان، تجارت و ملت بانک‌های عامل هستند.

سلیمانی گفت: مبلغ 5 میلیون تومان هم برای اسقاط خودرو در نظر گرفته‌شده ضمن این‌که با تلاش و رایزنی‌های این سازمان در راستای کمک و ترغیب دیگر مالکان تاکسی‌های فرسوده با پست‌بانک مبلغ 3 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه نیز به تاکسیرانان پرداخت می‌شود که درمجموع 28 میلیون تومان به تاکسیران‌ها پرداخت خواهد شد و قیمت باقی‌مانده را تاکسیران‌ها برای تعویض خودرو پرداخت خواهند کرد.

این مسئول ادامه داد: یکی از نکات مهم میزان سود است که 16 درصد است و بازپرداخت نیز 4 ساله خواهد بود با اقساط تا 570 هزار تومان در نظر گرفته‌شده است نوع خودروها، خودروی (ای اف سون) و پژو 405 بهینه‌سازی شده گازسوز در نظر گرفته‌شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه ضمانت تاکسیران توسط سازمان تاکسیرانی در بانک‌های عامل از نکات دیگر است افزود: در این رابطه مقررشده اگر راننده تاکسی ضامن نداشت و خواست از ضمانت راننده تاکسی دیگر استفاده کند، راننده ضامن خود نباید از تسهیلات نوسازی استفاده کند.

وی گفت: مدت‌زمان تحویل خودرو به رانندگان را یک هفته است و بعد از گذشت یک هفته از اسقاط خودرو، خودرو جدید در اختیار راننده متقاضی قرار می‌گیرد.

سلیمانی گفت: در ناوگان تاکسیرانی شهر کرمانشاه 2300 دستگاه تاکسی فرسوده با عمر بیش از 10 سال وجود دارد که از این تعداد تاکنون 1650 متقاضی برای نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند که طی این مدت بیش از 1040 دستگاه تاکسی نوسازی شده و به مالکین تحویل داده‌شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج