مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای پیشگیری و مقابله با معضلات اجتماعی از تأکیدات مقام معظم رهبری است و بر این اساس باید اقدامات دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با این آسیب‌ها، تخصصی و گره‌گشا باشد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه‌، علیرضا گودرزی در چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در استان ما نسبت به شاخص‌های کشوری وضعیت نامناسبی دارد و برای حل این مسئله نیازمند برنامه‌ریزی، تدبیر و همکاری متقابل همه دستگاه‌ها هستیم. وی افزود: باید برای پیشگیری جدی از مسائل اجتماعی بشدت تلاش کنیم این نیازمند بسیج همه امکانات استان برای مقابله با پدیده‌های اجتماعی است.

گودرزی با تأکید بر انجام کار علمی و تخصصی در حوزه اجتماعی افزود: حوزه اجتماعی حوزه ایست که نیازمند نگاه علمی به مسائل است و باید کار را به متخصصین این حوزه واگذار کرد تا با برنامه‌ریزی و کارشناسی کار را پیش ببریم.

وی گفت: شناسایی و بهبود نقاط آسیب خیز و کنترل آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اقتصادی باید جزء وظایف اصلی دستگاه‌های ذی‌ربط باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج