استاندار قزوین گفت: شهرداری‌ها باید توسعه مراکز کارآفرینی را در دستور کار خود قرار دهند و این مسئله را به صورت جدی پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در حاشیه افتتاح مرکز کارآفرینی اقبالیه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: امروز اولین مرکز کارآفرینی اقبالیه با همت شهرداری و شورای شهر اقبالیه افتتاح شد که  با خلاقیت صورت گرفته ساختمان شهرداری سابق اقبالیه به این مکان اختصاص داده شده است.

وی افزود:  در حال حاضر ۱۲۰ کارآموز جدید در  این مرکز با کمک فنی و حرفه ای آموزش داده می‌شوند، کارآموزان ظرف مدت کوتاه آموزش به امر تولید مشغول می شوند؛ بخشی از فضا این مرکز نیز به  بانوانی که پیش از این در منزل خود تولید می‌کردند و فضای مناسبی نداشتند اختصاص داده شده است و  این بانوان نیز امکانات خود را به این مرکز آورده اند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد با این الگوی موفقی که اینجا انجام شده است امیدواریم که شهرداری‌های در همه شهرها چنین مرکزی تأسیس کنند ما نیز در این مسیر نهایت تلاش وحمایت را خواهیم داشت.

وی اظهار کرد:  امیدواریم بتوانیم اینگونه مراکز را برای توانمندسازی زنان و مردان گسترش دهیم  و از مردم و دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم محصولات این مراکز کارآفرینی شامل لباس، معرق و  صنایع دستی را خریداری کنند.

همتی خاطر نشان کرد: قزوین ظرفیت دارد که بیش از ده مرکز این چنینی در آن تأسیس شود، این مرکز نتیجه خلاقیت مسئولین مربوطه است که نتیجه آن ایجاد ۱۲۰ شغل است؛ امیدوارم  با گسترش فازهای بعدی این مرکز به عنوان الگو برای مناطق دیگر باشد.

وی یادآور شد: اطراف این مرکز زمینهایی وجود دارد که من کمک می کنم این مرکز توسعه پیدا کند، زمینه فعالیت بسیار زیاد است افراد فقط باید فکر خود را به کار بیندازند و از امکانات بلا استفاده خود در این زمینه استفاده کنند.

استاندار تصریح کرد: در حال حاضر خیلی از سازمان‌ها از جمله آموزش و پرورش در روستاها، مناطق و شهرها فضاهای متروکی دارند که برای دولت مقدور نیست باز سازی کند، در این میان بخش خصوصی در زمینه توزیع و تولید و خدمات اعلام آمادگی کردند که به این مسئله وارد شوند.

وی تأکید کرد: تحرک خوبی در شهر اقبالیه احساس می‌شود و کارهای خوبی در حال انجام است، امروز پارک شهر و المان شهدا افتتاح و ساماندهی شده که نشان از پیشرفت این شهر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج