نقص فنی در یک فروند هواپیمای مسیر اهواز- تهران باعث بازگشت هواپیما و فرود اضطراری آن در فرودگاه اهواز شد.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، هواپیمای بویینگ MDشرکت هواپیمایی آتا که صبح امروز قصد داشت اهواز را به مقصد تهران ترک کند، بعد از لحظاتی از آغاز عملیات take off مجبور به بازگشت به فرودگاه اهواز شد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی اهواز  در تشریح این حادثه  گفت: پرواز شماره 5642 شرکت هواپیمائی آتا از اهواز به تهران در ساعت 6:6 صبح امروز پنجشنبه انجام که خلبان پس از 10 دقیقه متوجه نقص فنی در هواپیما شد.

مجید ملایانی افزود: سیستم هشداردهنده هواپیما به خلبان هشدار می دهد که در قسمت موتور شماره یک هواپیما گرما بیش از اندازه می باشد و به همین دلیل خلبان هواپیما را به سمت فرودگاه اهواز باز می گرداند.

وی گفت: پس از فرود هواپیما بلافاصله اقدامات ایمنی انجام و با استفاده از آب پاش موتور هواپیما خنک و از آتش سوزی آن جلوگیری به عمل می آید.

وی گفت: خوشبختانه بعد از بازگشت و فرود اضطراری هواپیما همه 156مسافر و 6 خدمه هواپیما با سلامت کامل از هواپیما خارج شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری نیز با بیان اینکه خلبان این پرواز بر اساس اصول و مقررات ایمنی عمل کرده، تاکید کرد: پس از بازگشت هواپیما به فرودگاه مبدا تمام مسافران از هواپیما پیاده شده اند و خوشبختانه هیچ مشکلی برای هیچ یک از آنها به وجود نیامد.

رضاجعفرزاده درباره وضعیت مدیریت برنامه سفر مسافران این هواپیما نیز گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی شرکت هواپیمایی آتا مسافران این پرواز در دیگر برنامه های پروازی اهواز به مقصد تهران که از سوی شرکت های مختلف هواپیمایی انجام می شد، جا داده شده اند و سفر آنها به مقصد تهران انجام شد.

به گفته وی سازمان هواپیمایی کشوری علت این اتفاق و اشکال فنی به وجود آمده را به طور دقیق بررسی خواهد کرد

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج