رئیس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان با اشاره به ارائه بیش از ۱۰۷ هزار نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در این شهرستان، گفت: اصلی‌ترین مشکل فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان استیجاری بودن ملک و کمبود فضای آموزشی است.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد غلامزاده ظهر امروز در بازدید امام‌جمعه و فرمانده سپاه رامیان از مرکز فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: با توجه به استقبال قابل توجه متقاضیان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای رامیان، فضای فعلی مرکز مناسب نیست.  

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان افزود: نیاز به فضای مناسب و متناسب با حداقل استانداردهای مورد نیاز کارگاهی از اهم  موارد قابل پیگیری و ضروری برای این مرکز است و اصلی‌ترین مشکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رامیان استیجاری و نامناسب بودن مکان و فضای آموزشی در حال حاضر است.

غلام‌زاده خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای نی‌تپه‌ خان‌ببین که همت همه مسولان استانی و کشوری را می‌طلبد از مهم‌ترین خواسته‌های مردم منطقه است.    

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان گفت: این پروژه که ساخت آن از سال 88 آغاز شده و به پیشرفت حدود 60 درصد فیزیکی رسیده و تنها در فاز نخست آن برای تکمیل نیاز به حداقل 2 میلیارد تومان اعتبار است.

وی یادآور شد : در حال حاضر 10 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فعال در رشته‌های طراحی دوخت، مراقبت و زیبایی، فن‌آوری اطلاعات و صنایع‌دستی بافت در سطح شهرستان فعال است که تعداد 3 آموزشگاه در رامیان و 7 آموزشگاه در شهر خان ببین به آموزش مشغول هستند.  

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان اظهار کرد: 11 دوره آموزشی مانند برق و لوله کشی ساختمان، نصب پمپ آب و شیرآلات و تعمیرات موتورسیکلت، آبگرمکن و استارت و غیره برای کارآموزان آقا داریم.    

غلامزاده خاطرنشان کرد: دوره‌های پرورش گل‌های آپارتمانی، پرورش قارچ خوراکی و پرورش گیاهان دارویی و زینتی را نیز برای بانوان در این مرکز داریم و آموزش می‌دهیم.    

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان رامیان با بیان اینکه در سال 95 بیش از 107 هزار نفر ساعت آموزش برای 851 نفر دوره در شهرها، روستاها، کمپ‌ها و مراکز نظامی و غیره داشته‌ایم، افزود: در سال 96 تا به امروز نیز بیش از 39 هزار نفر ساعت در 298 نفر دوره آموزشی داشته‌ایم که از این میزان 9 هزار نفر ساعت آن مربوط به بخش فندرسک بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج