شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان های گنبد و آزادشهر با حضور حاجی علی اصغری ،دبیراتحادیه انجمن‌های اسلامی استان ومحسن کوهساریان،مسئول کمیته شهرستان ها و اعضای شورای مرکزی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی شهرستان های گنبد و آزادشهر با حضور حاجی علی اصغری ،دبیراتحادیه انجمن‌های اسلامی استان ومحسن کوهساریان،مسئول کمیته شهرستان ها و اعضای شورای مرکزی شهرستان های فوق برگزار گردید. 

در شهرستان گنبد به خاطر ترکیب قومیتی و حضور تعداد زیادی از اعضای اتحادیه در این شهرستان دو شورا تشکیل گردید.

اولین جلسه با شورای مرکزی اتحادیه فارس های گنبد، علی اصغری، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی استان، با ذکر یاد و نام شهید حاج قربان قائم مقامی  گفت: یکی از مهم ترین پایگاه های انجمن‌های اسلامی گنبد کاووس بوده است. شهید قائم مقامی از ابتدای تشکیل اتحادیه عضو اتحادیه شد و به همین دلیل افراد تاثیرگذار بسیاری جذب اتحادیه شدند.

علی اصغری ادامه داد: زمانی که شهید هزارجریبی شهردار گنبد بود کارهای فرهنگی بسیار خوبی در گنبد انجام شد که همچنان تاثیرات آن عملکردها را می بینیم. اتحادیه انجمنهای اسلامی گنبد نقش زیادی دردفاع ازولایت فقیه وارزش های انقلاب وآرمانهای انقلاب اسلامی داشته ودارد.

جلسه با شورای مرکزی اتحادیه ترکمن ها در ساعت ۱۹ با حضور چهره های قدیمی و جوانان فعال و شناخته شده برگزار گردید.در این دیدار دبیر اتحادیه استان با تشکر از جوانان به خاطر استقبال خوبی که از اتحادیه داشتند گفت: از همان اول انقلاب گرایش سیاسی فعالین ترکمن به  اتحادیه بوده واکثر نمایندگان ادوار گنبد به اتحادیه نزدیک بودند. شهید قرجه طیار ،مارامایی ، گلچشمه، مهندس رستگاری ، شهیدهلاکو ومهندس قرجه طیار همگی به اتحادیه گرایش داشتند و در انتخابات هم از هرکدام حمایت کردیم به مجلس راه یافت. 

وی در ادامه با توجه به رای بالای ترکمن ها به دکتر روحانی بیان کرد: قومیت ها در منطقه ما یک فرصت هستند. ترکمن ها مدافع انقلاب بوده و هستند بنابراین باید از این فرصت بیشترین استفاده شودو از شایستگان ترکمن در مناصب مدیریتی استفاده کنیم. ما در ابتدای استان شدن  از مهندس قلی زاده برای معاونت استانداری حمایت کردیم و از این حمایت ،رضایت کامل داریم زیرا کارنامه بسیار خوبی به جا گذاشتند. 

حاجی علی اصغری با تشکر مجدد از جوانان برای پیوستن به اتحادیه گفت : امیدوارم جوانان این ارتباط خوب با اتحادیه را ادامه دهند و اعضای بیشتری را جذب این تشکل نمایند زیرا فعالیت‌های تشکیلاتی باعث خودسازی افراد و در نتیجه پیشرفت کشور و منطقه خواهد شد و اظهار امیدواری کرد که در دولت دوم تدبیر و امید به اقوام نگاه ویژه تری در استان شود.

آخرین جلسه ساعت ۲۱ در آزادشهر با حضور پیشکسوتان و اعضای شورای مرکزی آزادشهر برگزار گردید.

علی اصغری در این جلسه با اشاره به ظرفیت و توانایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:اتحادیه با نمایندگان استان تعامل خوبی دارد . دو نماینده که منتسب به اتحادیه هستند و در بقیه حوزه ها هم یا اتحادیه از آنها حمایت کرده و یا از لحاظ فکری بیشترین قرابت را با اتحادیه دارند. 

وی در ادامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدکوهساری نماینده فقید آزادشهر ورامیان گفت: شهید کوهساری زحمات زیادی برای منطقه کشیدند و نماینده این دوره آقای ابراهیمی هم فردی بسیار فعال هستند وازپیگیری های ایشان تشکرکرد. 

دبیر اتحادیه اظهار کرد: با وجود ۷نماینده هماهنگ وفعال وحضرت آیت‌الله نورمفیدی باید درآینده وضعیت استان بهتر از این باشد. متاسفانه ما نتوانستیم از ظرفیت های استان خوب استفاده کنیم امیدواریم درچهارسال آینده با انتخاب مدیرانی لایق و شایسته بتوانیم آنچه را که شایسته مردم هست ،انجام دهیم.

ایشان همچنین با اشاره به نسل جوان خوبی که در گلستان شکل گرفته گفت: در جنگ جوان ۲۵ساله فرماندهی را برعهده داشت، بسیاری از مسئولین ما زیر ۳۰سال بودند ولی الان به یک جوان۴۰ساله اعتماد نمی کنند. شخصی را می بینیم که بازنشسته شده ولی هنوز به دنبال صندلی است و پتانسیل های جوانان ما به هدر می رود. بسیاری از مسئولین به سختی کارمی کنند ولی نمی خواهند که جای خود را به جوان ترها بدهند.

علی اصغری گفت: رسالت اصلی ما دفاع ازآرمانهای امام راحل وانقلاب اسلامی وحقوق مردم می باشد بنابراین باید جامعه آگاه وامیدوار داشته باشیم.

در ادامه محسن کوهساران ،مسئول کمیته شهرستانهای اتحادیه ،با تشکر از حضور حاج آقا علی اصغری در شرق استان، اظهار امیدواری کرد که مسئولان بر عهدی که با جوانان در انتخابات بستند وفادار بمانند زیرا فرصت ها به سرعت در حال سپری شدن هست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج