اختتامیه نهمین جشنواره پویانمایی رضوی به میزبانی تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار و برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، اختتامیه نهمین جشنواره پویانمایی رضوی عصر چهارشنبه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار و نفرات برتر این جشنواره معرفی شدند.

این مراسم با قرائت بیانیه وزیر فرهنگ و ارشاد توسط حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، دبیر جشنواره پویانمایی رضوی آغاز شد. ۱۲۴ اثر به نهمین جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان که ارسال‌ از این تعداد ٢٤اثر متعلق به گلستان بود.

این آثار شامل ۴۵ اثر انیمیشنی و ۷۹ فیلم‌نامه بود که نسبت به سال گذشته از رشد ۳۲ درصدی برخوردار است.

در ادامه بیانیه هیئت داوران جشنواره توسط مسعود امامی قرائت شد و به برگزیدگان جشنواره هدایایی اهدا شد.

در بخش فیلم و فیلم نامه

 تندیس و دیپلم افتخار نفر اول بخش فیلمنامه به همراه مبلغ پنج میلیون تومان به فیلمنامه امیر حسین زاده نویسنده «همه برای ستاره هشتم» اهدا شد. دیپلم افتخار جشنواره و مبلغ سه میلیون تومان به نفر دوم بخش فیلمنامه کریم دیلمی معزی نویسنده «پاییز تاک ها» تقدیم شد.

دیپلم افتخار جشنواره و مبلغ دو میلیون تومان به نفر سوم بخش فیلمنامه، محمد برومند نویسنده فیلمنامه «باز باران» اهدا شد.

بخش فیلم: نیمه حرفه ای

در بخش فیلم نیمه حرفه ای به علت حضور فقط دوفیلم و نبود شرایط رقابت، هیئت داوران اعلام رأی نکرده و از دوفیلم مذکور تقدیر شد.

بخش فیلم: حرفه‌ای

در بخش فیلم حرفه‌ای هم هیئت داوران هیچ فیلمی را حائز رتبه اول ندانست، اما دیپلم افتخار جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ ۶ میلیون تومان به عباس عباسی به عنوان نفر برای فیلم «سلام» اهدا شد. دیپلم افتخار جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون تومان برای فیلم «غریبه» به مهدی آقاجانی به عنوان نفر سوم اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار و لوح تقدیر جشنواره به همراه مبلغ دو میلیون تومان به محمد افشار نژاد کارگردان فیلم «رستگاری» تقدیم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج