استاندار اصفهان از بهره‌برداری کامل خط یک متروی اصفهان تا پایان اسفند امسال خبر داد و گفت: برای خط ۲ مترو، شورای شهر ۱۵هزار میلیارد ریال منابع مالی پیش‌بینی کرده و دولت آماده ایجاد فاینانس ۶۰۰ میلیون دلاری خارجی برای این خط است

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، زرگرپور در جلسه شورای سازمان قطار شهری اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به تکمیل خطوط متروی اصفهان اظهار داشت: پروژه مترو یکی از اصلی‌ترین، حیاتی‌ترین و زیست محیطی‌ترین پروژه‌های شهری بشمار می‌رود که در 4 سال گذشته پیگیری‌های اساسی صورت گرفته و به نتایج عملی نیز رسیده است.

وی با اشاره به وضعیت خطوط مترو اصفهان بیان کرد: تا پایان شهریور‌ماه لاین شرقی خط یک مترو کامل شده و تا پایان اسفند‌ماه امسال خط یک مترو با تجهیزات، امکانات و ایستگاه‌ها به طورکامل به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه در 2-3 هفته آینده فاز سوم خط یک مترو نیز به صورت آزمایشی آماده مسافرگیری می‌کند، افزود: تمام مراحل ایمنی و استانداردها با رعایت همه قوانین و ضوابط برای مسافرگیری آزمایشی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت خط 2 مترو تصریح کرد: طراحی‌های این خط به طور کامل انجام شده و در برخی از قطعات پیمانکار مشخص و در برخی دیگر مناقصات در حال انجام است.

زرگرپور با بیان اینکه برای این خط شورای شهر 15هزار میلیارد ریال منابع مالی پیش‌بینی کرده است، گفت: دولت آماده ایجاد فاینانس 600 میلیون دلاری خارجی برای این خط است.

وی با تاکید بر اینکه در یکماه آینده باید پیشنهادات لازم برای ایجاد فاینانس خارجی اعلام شود، خاطرنشان کرد: این پیشنهادات باید برای تصمیم ‌گیری و تصویب به شورای اقتصاد ارسال شود.

استاندار اصفهان به وضعیت خط 3 مترو اشاره و بیان کرد: مطالعات نقشه‌برداری و عقد تفاهمنامه با بنیاد مستضعفان برای اجرای این خط صورت گرفته و باید هرچه سریعتر مطالعات این خط تکمیل شود تا برنامه زمانبندی برای عملیات اجرایی صورت گیرد.

وی افزود: از مدیریت شهری در دوره پنجم انتظار می‌رود که اهمیت و اولویتی را که مدیریت استان و مدیریت شهری در دوره چهارم به این پروژه حیاتی داشته‌ را ادامه داده و برنامه‌های زمانبندی و اجرایی این پروژه را که نتیجه سالها کار کارشناسی و اجرایی بوده و به تصویب رسیده را با قوت پیگیری کنند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج