رئیس هیات پزشکی ورزشی استان گیلان بر اهتمام جدی و برنامه های کاربردی این هیات برای نظارت دقیق بر اماکن ورزشی استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمد حق شناس با بیان اینکه بازرسی از اماکن ورزشی استان با جدیت ادامه دارد، افزود: از آنجایی که ستاد نظارت بر سلامت اماکن ورزشی نقش نظارتی دارد کیفیت بازرسی ها از اهمیت بالایی برخوردار است، امروزه همه در پی حفظ سلامت هستند. در حال حاضر از نظر علمی و پزشکی یکی از عوامل تاثیر گذار برسلامت فردی انجام تمرینات ورزشی است که این مهم نیازمند وجود محیط سالم ورزشی است و فدراسیون پزشکی ورزشی از طریق این ستاد در پی ایجاد این محیط است.

وی با بیان اینکه هیات پزشکی ورزشی گیلان در این خصوص برنامه های خوبی را در حال اجرا دارد، افزود: در تلاش هستیم محیط سالمی از نظر نبود دوپینگ و مکملهای غذایی، بهداشت اماکن، به روز بودن اطلاعات مدیران و مربیان ورزشی برای مجموعه باشگاه های ورزشی فراهم کنیم.

حق شناس گفت: هیات پزشکی ورزشی استان گیلان باهمکاری اداره کل ورزش و جوانان استان(کمیسون ماده ۵)، برگزاری جلسات با ناظرین استان، برگزاری دوره های آموزشی ویژه ناظرین، برگزاری دوره های آموزشی دوپینگ و بازدید از اماکن ورزشی و ثبت آنان در سامانه نظارت تلاش می کند تا به بهترین شکل نقش خود را در این خصوص در قبال جامعه ورزش ایفا کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج