مدیرکل پشتیبانی امور دام استان اصفهان از واردات گوشت برای تنظیم بازار گوشت گفت: در راستای سیاست‌های تنظیم بازار کشور، شرکت پشتیبانی اموردام و سازمان تعزیرات حکومتی پیگیر هستند تا به میزان کافی گوشت وارد کشور و به مصرف عموم مردم برسد.

به گزارش خبرگزاری موج ازاصفهان ، نجفی اظهار داشت:  به همین منظور واردات گوشت گوسفندی از کشورهای استرالیا، آسیای میانه ، ارمنستان و گرجستان ادامه داشته و تا رسیدن بازار به تعادل منطقی این واردات ادامه دارد.  تقریباً روزانه 40 الی 50 تن در استان تهران و مقداری نیزجهت تنظیم بازار در سایر استانها عرضه می‌شود.

وی با تاکید بر  نظارت  دستگاه های مربوطه بر قیمت‌های  این گوشت وارداتی گفت: جهاد کشاورزی مسئولیتی برای نظارت بر قیمت گوشت‌های وارداتی ندارد.

بنا به گفته  مدیرکل پشتیبانی امور دام استان اصفهان، سالیانه بین 900 تا 920 هزار تن گوشت قرمز در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد که 800 هزارتن از این میزان از منابع داخلی و مابقی باید ازطریق واردات تامین گردد.

وی در ادامه تصریح کرد: باتوجه به اعیاد قربان ،غدیر و محرم باید تمهیداتی جهت واردات گوشت اندیشیده شود تا با نوسانات شدید قیمت در بازار روبرو نشویم .

نجفی با اشاره به توزیع گوشت قرمز در روزهای اخیر درباره نحوه توزیع گفت: در روزهای اخیر شرکت پشتیبانی اموردام استان با هماهنگی کمیته تنظیم بازار استان اصفهان و با برنامه ریزی دستگاه های مربوطه در شبکه های شرکت‌های تعاونی مصرف سطح شهر، اقدام به توزیع درچند مرحله کرده  که امیدواریم با استقبال صنف گوشت قرمز، این توزیع شدت لازم و کافی را درجهت ارائه خدمات به مردم داشته باشد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان اصفهان در ادامه قیمت گوشت وارداتی را از قرار هرکیلوگرم 320 هزار ریال به صورت شقه‌ای عنوان کرد و گفت:  هرگونه افزایش قیمت توسط دستگاه‌های نظارتی مورد بازدید و برخورد قرار می‌گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج