وزیر جهاد کشاورزی گفت: همسایگی عراق و نزدیکی به سوریه مزیت بسیار خوبی برا ی استان کرمانشاه در راستای صادرات محصولات کشاورزی است و همچنین می توان به بازارهای اروپا از این طریق راه پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمود حجتی عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، افزود: استان کرمانشاه بهترین و حاصلخیزترین خاک معروف به خاک سیاه و بیشترین منابع آبی را در اختیار دارد که 2 عنصر مهم در کشاورزی به شمار می‌روند و ازاین‌رو کشاورزی در این استان می‌تواند محور توسعه پایدار باشد.

وی با بیان اینکه بسترها برای فعالیت در بخش کشاورزی استان کرمانشاه اکنون فراهم است گفت: مرزی بودن استان یک مزیت بسیار خوب برای صادرات محصولات کشاورزی است و تولید محصولات و صادرات آن به بازارهای خارجی از طریق مرزهای اقتصادی می‌تواند به رونق اقتصادی و افزایش سطح درآمد کشاورزان کمک کند.

وی به توجه‌های ویژه دولت یازدهم به استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود: یکی از این توجه‌ها متصل کردن استان به شبکه راه‌آهن سراسری است که می‌تواند منشاء تحولات بزرگی در کشور باشد.

او راه‌آهن را موجب توسعه استان دانست و گفت: تقویت شبکه حمل‌ونقل ریلی در استان می‌تواند بر سایر بخش‌ها نیز تاثیر بگذارد.

حجتی در ادامه به تمرکز 80 درصد از جمعیت استان در شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: باید این جمعیت را به سمت کانون‌های تولید مانند روستاها هدایت کرد تا بتوان بخش تولید استان را تقویت کرد و محصولات بیشتری را تولید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج