وزیر صنعت، معدن و تجارت، مرزهای اقتصادی را از مهم‌ترین مزیت‌های توسعه‌ای کرمانشاه عنوان کرد و گفت: نقدینگی تنها راهکار رفع مشکلات استان نیست و باید مشکلات و موانع توسعه استان بررسی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدرضا نعمت زاده عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد، افزود: واحدهای تولیدی این استان می توانند محصولات خود را به عراق صادر کنند و از این مزیت بسیار خوب در راستای رساندن استان به توسعه بهره ببرند.

او با تأکید بر اینکه همه برای توسعه استان کرمانشاه باید تلاش کنند، گفت: تاکنون پنج هزار و 689 مورد تقاضای برای دریافت تسهیلات از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور در سامانه وزارت صنعت به ثبت رسیده است و سهم استان کرمانشاه از این میزان تقاضا تنها 52 مورد معادل کمتر از یک درصد است.

او تسهیلات بانکی را یکی از راهکارهای سرمایه‌گذاری در کشور دانست و از بانک های استان کرمانشاه خواست در این زمینه با سرمایه‌گذاران همکاری کنند و تسهیلات موردنیاز را در اختیار آنان قرار دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود همچنین به منابع معدنی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: پیشنهاد ما به واحدهای فعال در زمینه مواد معدنی از جمله سنگ های ساختمانی در این استان این است که واحدهای سنگ بری کوچک اقدام به تشکیل واحد بزرگ صادراتی کنند و از این طریق به افزایش ارزش‌افزوده محصولات کمک کنند.

نعمت زاده به توجه دولت به تقویت زیرساخت‌های بخش صنعت در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: احداث کارخانه خودروسازی کرمانشاه یک حرکت انقلابی بود که در صنعت این استان اتفاق افتاد و می‌تواند به توسعه و رونق اقتصاد استان کمک کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج