نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کدام از صنایع استان به تعهدات خود در برابر مردم خوزستان پایبند نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کدام از "صنایع استان" به "تعهدات" خود در برابر مردم خوزستان  عمل نمی کنند، یکی از دلایل رونق استان قبل از جنگ همین "تعهداتی' است که صنایع به آن پایبند بودند اما متاسفانه اکنون آن را انجام نمی دهند، باید مطالبه در این باره جدی باشد تا نمایندگان مجلس هم به صورت ویژه آن را پیگیری کنند.

 همایون یوسفی در جلسه "شورای اداری شهرستان کارون" حضور بانوان در عرصه های سیاسی را نشانه توسعه یافتگی آن جامعه عنوان کرد و افزود: اگر به کشورهای توسعه یافته جهان نگاهی بیاندازیم متوجه حضور فعال بانوان در عرصه های سیاسی و اجتماعی خواهیم شد، حتی در شهرهای توسعه یافته تر کشورمان نیز حضور بانوان پررنگ تر است.

یوسفی انتصاب "معصومه خنفری" به عنوان اولین بانوی فرماندار استان خوزستان را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد: این گونه موفقیت ها می تواند مطلعی باشد تا ما در عرصه های سیاسی و اجتماعی  به توان "قابل تحسین" مدیریتی بانوان بیش از پیش تکیه زده و به توسعه یافتگی بیشتر جامعه مان کمک کنیم.

همایون یوسفی با اشاره به اینکه مردم "شهرستان کارون" سالیان سال از کشاورزی امرار معاش می کردند و در این زمینه نیز بسیار موفق بوده اند، یاد آور شد: رسیدگی به کشاورزی  این شهرستان از مهمترین کارها می تواند باشد که متاسفانه سالیان گذشته هیچ توجهی به آن نمی شد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: شهرستان کارون با توجه به سابقه تاریخی مهمی که در بحث کشاورزی دارد لیکن در "طرح 550 هزار هکتاری" هیچ سهمیه ای برای آن در نظر نگرفتند که نشانه ای از بی توجهی به ظرفیت های شهرستان است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در شهرستان به عنوان یک رویکرد اصلی می تواند باعث "اشتغالزایی" و "حذف کانون های گردو غبار" در مناطق بحرانی شود ادامه داد: اختصاص سهمیه ای از "طرح 550 هزار هکتاری" به شهرستان را من به شخصه از طریق "جهاد نصر" و "وزارت جهاد کشاورزی" پیگیری کردم که مورد پذیرش نهاد های مربوطه واقع شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با توجه به پیگیری های مجدانه نمایندگان، دولت و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری درباره حل مشکلات استان خوزستان و باتوجه به اینکه نداشتن "سیستم فاضلاب" مناسب و استاندارد یکی از مهمترین موضوعات است در این مورد اعتبارات بی سابقه ای به استان  بویژه برای حل این معضل در شهرستان کارون تخصیص داده شده است که امید می رود این موضوع به زودی برطرف شود.

همایون یوسفی با اشاره به همگرایی هرسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای حل معضلات در خصوص برچیده شدن مدارس کانکسی سطح استان بیان کرد:  هفته پیش به همراه دو نماینده دیگر اهواز کاظم نسب و ساری با رییس نوسازی مدارس کشور جلسه گرفتیم  که آنجا قول گرفتیم در مهلت زمانی مناسب تمام مدارس کانکسی استان جمع آوری شوند.

نماینده مردم اهواز، کارون، حمیدیه و باوی با دعوت مسئولان استان به داشتن "نگاه فرایندی" و "موضوع محور" خاطر نشان کرد: کلی نگری به "مسائل مبتلابه" استان خود از جمله معضلات جلسات اداری است زیرا نگاه کلی در تمام حوزه ها تاکنون خروجی مثبتی نداشته است، از فرمانداران می خواهم چند "محور اساسی" را که قابل پیگیری هستند و به درد حل مشکلات شهرستان می خورند را به نمایندگان مجلس محول کنند تا برای به نتیجه رسیدن این طرح ها تلاش های لازم را انجام دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج