حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی ، کارشناس امور دینی و خانواده ، وقف را یک سنت حسنه هوشمندانه دانست و بر ترویج این فرهنگ مهم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی ، کارشناس امور دینی و خانواده ، در حرم مطهر حضرت فاطمه اخری (س) در رشت وقف را مهمترین و بارزترین الگوی اقتصادی و عدالتی اسلام در جامعه دانست و گفت : وقف عملی بسیار هوشمندانه است که در آن بینش واقف نگاه الهی ، رئوفانه و بلند به جامعه خویش است که با این نگاه حساب آخرت خود را می تواند پربار نماید .

وی با بیان اینکه برکت و نمک و بقای هر چیز در فرهنگ ما به خون امام حسین(علیه السلام) است ، اعلام کرد : امروز جامعه ما به نیت های روز و جدید احتیاج دارد شما هر نیتی می‌خواهید می توانید انجام دهید ولی درصدی از نیت را برای اقامه عزای امام حسین(علیه السلام) قرار بدهید زیرا ما هر چه داریم از برکت خون سیدالشهداء است.

مرادی به سابقه وقف در دیگر کشورها اشاره کرد و گفت : وقف نه یک نهاد اسلامی بلکه یک الگوی مناسب اقتصادی است که با آن می توان عادلانه ثروت را در جامعه تقسیم نمود و می‌تواند کاری کند اسم شما در خاندان خودتان و شهرتان زنده بماند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج