معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: رفع مشکل تامین آب شرب روستاهای استان گلستان به حداقل یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، شاهین پاک‌روح ظهر امروز در جلسه بررسی خدمات آبرسانی در شهر و روستاهای 4 شهرستان مراوه تپه، کلاله، گالیکش و مینودشت در فرمانداری گالیکش اظهار داشت: برای بهره‌مندی روستاهائی که در استان گلستان مشکل تامین آب شرب دارند، به حداقل 1000 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم. 

وی افزود: البته در 2سال گذشته با اعتبارات خوبی که تخصیص یافت توانستیم شاخص بهره‌مندی استان را از 62 درصد به 70 درصد برسانیم.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب همچنین از تخصیص 300 میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای رفع بخش دیگری از مشکلات آب شرب استان گلستان در سال جاری خبر داد.

پاک‌روح اظهار کرد: یک حرکت بزرگ و جهادی در این حوزه در کل کشور اتفاق افتاده ‌و استمرار این تلاش سبب تصویب بودجه کلان در این حوزه شده است.

وی با اشاره به هدف شرکت آب و فاضلاب تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی هدفش این است که 12 میلیون نفر جمعیت روستایی از نعمت آب شرب استفاده کنند.

شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مراوه تپه، کلاله ، گالیکش و مینودشت در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه درباره مشکلات آب شرب این 4 شهرستان گفت: از 1000 روستای استان گلستان 440 روستا در این حوزه قرار دارد و از نظر محرومیت آب شرب در مرتبه نخست استان قرار داریم اما از نظر تخصیص بودجه از کمترین دریافتی برخورداریم.

وی افزود : از 500 میلیون دلار تخصیصی سال گذشته 9 میلیارد سهم این 4 شهرستان شده است.

غراوی یادآور شد: به بیش از 100 روستای ما با تانکر آب‌رسانی می‌شود و خیلی از دیگر روستاها حتی از آب‌رسانی با تانکر هم محروم هستند و آب شرب بهداشتی ندارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج