معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان گلستان گفت: ذخیره‌سازی حدود ۱۲۲ میلیون بچه میگو گونه وانامی در ۶۵۰ هکتار از مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، محمود سقلی اظهار داشت: امسال در 32 مزرعه به مساحت کل 650 هکتار و سطح مفید حدود 507 هکتار ذخیره سازی بچه میگو انجام گرفته است.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات استان گلستان با اشاره به میزان این ذخیره‌سازی اظهار کرد: امسال حدود 122 میلیون بچه میگو گونه وانامی در مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان ذخیره‌سازی شده که امیدواریم به مثابه سال‌های گذشته میگوی با کیفیت تولید کنیم.

وی درباره کیفیت میگوی تولید شده در گلستان اظهار کرد: میگوی گلستان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، وجود آب با کیفیت که مستقیم از دریا به مجتمع کانال‌کشی شده و ضریب تبدیل غذایی مناسب در کشور منحصربه‌فرد است و به همین دلیل و با توجه به تقاضای بازارهای جهانی پیش بینی می‌شود امسال نیز درصد زیادی از این محصولات صادر و ارزآوری برای کشور به همراه داشته باشد.

سقلی با تاکید بر پیش‌بینی افزایش تولید میگو در استان نسبت به سال گذشته تصریح کرد: پیش بینی می‌شود امسال تولید 3 تن میگو در هکتار و در کل حدود 1500 تن ، با میانگین وزنی 16 گرم را شاهد باشیم.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات گلستان با اشاره به میزان اشتغالزایی در مجتمع پرورش میگو گمیشان گفت: در حال حاضر 760 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در مجتمع پرورش میگو گمیشان مشغول به کارند که در سال‌های آتی، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بهره‌برداری از لاین‌های 3 و 4 این مجتمع، میزان تولید و اشتغال در استان گلستان به بیش از 17 هزار تن و حدود 3400 نفر افزایش خواهد یافت.

وی اظهار کرد: ذخیره‌سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان از 21 اردیبهشت ماه آغاز و در 16 تیر ماه به پایان رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج