فرماندار رامیان با بیان اینکه توسعه پایدار شهر رامیان در گروی مدیریت شهری است، گفت: توسعه پایدار شهری و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری رامیان باید محقق شود و شورا باید در همه زمینه‎ها برنامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، جواد صادقلو صبح امروز در همایش اندیشه‌نو برای توسعه رامیان اظهار داشت: وظیفه صرف شورا تنها نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و پروژه‌ها نیست و شورا باید برنامه استراتژیک و با چشم‌انداز به منظور دستیابی به توسعه پایدار داشته باشد.   

فرماندار رامیان خاطرنشان کرد: شوراها باید طراحی‌های حوزه شهری را به درستی انجام دهند و در مسیر تحقق خواسته‎های مردم و پیشرفت حرکت کنند. هدف از بیان توسعه پایدار فقط توسعه شهری نبوده و باید توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و غیره را نیز در نظر بگیریم.      

اتاق فکر در شورای شهر رامیان راه‌اندازی شود

وی بیان کرد:  یکی از توصیه های مهم به شوراها این است که همیشه از نظرات بزرگان، نخبگان، متخصصان و اهل فن مشاوره صحیح بگیرند و با ایجاد یک اتاق فکر اندیشه‌ها را در یک اتاق فکر به روزرسانی کرده و به مرحله اجرا بگذرانند.

صادقلو یادآور شد: تعامل با دستگاه‌های اجرایی از مولفه‌های مهم شورا در کسب موفقیت و توسعه شهری  به شمار می آید و شورا باید به دنبال درآمد پایدار بدون آسیب رساندن به مردم باشد و این امر بدون تشکیل اتاق فکر میسر نخواهد شد.

جذب سرمایه‌گذاران اولویت شورای شهر باشد

فرماندار شهرستان رامیان گفت: وی با اشاره به محورهای توسعه شهرستان که کشاورزی، صنعت و گردشگری بوده‌، خاطرنشان کرد: جذب و مذاکره با سرمایه‌گذاران از وظایف اصلی شورا بوده که این امور با توجه به تامین و تجهیز زیرساخت‌ها میسر می‌شود.

وی با اشاره به حضور باشکوه مردم در انتخابات اظهار داشت: حضور پرشور و شعور مردم در انتخابات بیانگر اعتماد آنها به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پایبندی به آرمان‌های امام خمینی (ره) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری بوده و خلق این حماسه سیاسی پیوند ناگسستنی و وفاداری مردم را با نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان نشان داد.

فرماندارشهرستان رامیان گفت: نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه مردمی در جهان رخ نمایی می‌کند و با حضور حداکثری در انتخابات، اقتدار و نظام مردم سالاری دینی را به رخ جهانیان نشان دادیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج