اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در جمع چهار اتاق بازرگانی برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: به همت واحد امور بین‌الملل و با مشارکت شورای عالی جوانان، شورای عالی بانوان و مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی (spx)، طرح مشارکت اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان به همراه طرح های ارائه شده اتاق‌های بازرگانی کشورهای انگلستان، برزیل و هندوستان به مرحله نهایی رقابت اتاق‌های جهان در سیدنی استرالیا راه یافت.

سید عبدالوهاب سهل آبادی افزود: پس از اعلام فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) ،تمام فعالیت‌های اتاق اصفهان در این حوزه‌ها از جمله همایش شهر فیروزه‌ای و دختران توانا، دوره آموزشی بازرگانان کوچک، رویداد در مسیر موفقیت و طرح های مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) بررسی شد و در نهایت این اتاق با شرکت در بخش طرح مسوولیت اجتماعی این رقابت‌ها با توجه به کیفیت مستندات ارائه شده به فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF) توانست از بین 27 کشور و 53 طرح به مرحله نهایی این رقابت‌ها راه یابد.

وی این رویداد دو سالانه را بزرگترین همایش بین المللی بخش خصوصی بیان کرد و افزود: دراین رویداد بین المللی نمایندگان اتاق های بازرگانی، تشکل ها و بنگاه های تجاری کشورهای جهان درباره مسایل مهم تبادل نظر می کنند و این کنگره فرصت بی نظیری برای شبکه سازی تجاری بین المللی ، آشنایی با مسوولیت اتاق های بازرگانی سراسر دنیا و چهره های شاخص اقتصادی کشورهای مختلف است.

 سهل آبادی ادامه داد: 57 اتاق‌ بازرگانی از 23کشور توسعه‌یافته و درحال‌توسعه در این رقابت ها حضور دارند که در چهار گروه شامل مسوولیت اجتماعی، اشتغال‌زایی و توسعه کسب‌وکار، تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط و فعالیت های غیرمتعارف رقابت می کنند .

فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان(WCF) سال 1951 راه اندازی شد و به‌عنوان یکی از شاخه‌های تخصصی اتاق بازرگانی بین‌الملل باهدف یکپارچه‌سازی تصمیم ها در سطوح اقتصاد بین‌الملل و همچنین ایجاد زمینه‌های متعدد همکاری در چارچوب‌های دو جانبه و چندجانبه میان اعضاء تشکیل‌شده است.

این فدراسیون نهادی غیرسیاسی است که برقراری ارتباطات سازنده میان 12 هزار اتاق بازرگانی در بیش از 130 کشور را در دستور کار دارد.

دهمین کنگره اتاق های بازرگانی جهان با شعار پیوند کسب و کارها 28 شهریور امسال مصادف با 19 سپتامبر 2017 با حضور روسا و مقامات اتاق‌های بازرگانی و رهبران کسب و کارهای جهانی با حمایت فدراسیون اتاق های بازرگانی جهان (WCF) در سیدنی استرالیا برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج