مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: حضور سرمایه گذار خارجی در پروژه اسکلت روریلی بندرامیرآباد در آینده نزدیک صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی خدمتگزار با بیان اینکه ترانزیت و درآمدهای حاصله از آن یکی از مهم ترین شاخص های تجارت بین المللی در هر کشور محسوب می شود، گفت: بندرامیرآباد با قرار گرفتن در مسیر بین المللی شمال – جنوب نقش به سزایی را در اقتصاد منطقه ایفا می کند به طوری که زمان عبور کالا از این کریدور در مقایسه با مسیر قبلی 40 درصد و هزینه حمل آن نیز 30 درصد کاهش داشته است .

خدمتگزار با مناسب ارزیابی کردن روابط تجاری و اقتصادی ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و حوزه CIS در پسابرجام افزود: بندرامیرآباد به عنوان حلقه طلایی کریدور بین المللی شمال-جنوب، فرصت مناسبی را جهت انتقال انواع کالا از بنادر جنوب کشور به سایر بنادر کشورهای CIS و بالعکس ایجاد کرده است .

وی همچنین از بهره برداری سه پروژه سرمایه گذاری به مبلغ 241 میلیارد ریال تا پایان سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه ها شامل مخازن نفتی 24 هزار تنی، سیلوی غلات 41 هزار تنی و مجتمع رفاهی و خدماتی است.

مدیر بندرامیرآباد در پایان اظهار کرد: در آینده نزدیک با یک شرکت سرمایه گذار خارجی جهت سرمایه گذاری در اسکله رو رو ریلی این بندر قرارداد منعقد خواهیم کرد.

بندرامیرآباد به عنوان بزرگترین بندر شمال کشور و تنها بندر نسل سوم حاشیه دریای خزر  از زیرساخت های مناسب از قبیل اسکله ها، اراضی پشتیبانی به مساحت 1060 هکتار دارا است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج