رئیس سازمان آتش نشان رشت گفت: تنها در تیر ماه سال ۹۶ بالغ بر ۲۰۱ عملیات نفس گیر آتش سوزی علفزار و ۳۳ آتش سوزی ضایعات در رشت رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، بابک رمضانی، رئیس سازمان آتش نشان در تشریح آتش سوزی های مکرر علفزارها در رشت، گفت: آتش زدن و عدم توانایی در خاموش کردن علفزارها بخصوص جنب منازل مسکونی علت اصلی بسیاری از این آتش سوزی ها بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این آتش سوزی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۱۱۸ درصد افزایش داشته است، افزود: در این روزهای گرم تابستان؛ عملیات های پی در پی و چندین ساعته علفزارها روزهای سختی را برای آتش نشانان شهر باران رقم می زند.

رمضانی با اشاره به اینکه در بسیاری از این عملیات ها به دفعات شاهد تکرار آتش سوزی ها در مکان های مشخص همچون باغ جفرودی واقع در خیابان شهدا، باغ سمیعی واقع در بلوار شهید مدرس و ... هستیم، ادامه داد: آتش نشانان ۱۳ ایستگاه آتش نشانی رشت تنها در تیر ماه سال جاری بالغ بر ۱۳/۵ هکتار از زمین های آتش گرفته در نقاط مختلف شهر رشت را خاموش کردند.

وی در ادامه افزود: این نوع از عملیات ها در کنار استهلاک شدید خودروهای اطفایی، تجهیزات و ادوات آتش نشانی موجبات خستگی شدید آتش نشانان را با توجه به گرمای هوا و طولانی بودن زمان عملیات فراهم خواهد کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی از شهروندان خواست با توجه به گرم تر شدن هوا و کاهش رطوبت زمین نسبت به این گونه آتش سوزی ها بخصوص جنب منازل مسکونی و اماکن تجاری هوشیار تر بوده و از آتش زدن علفزارها بخصوص جنب منازل مسکونی، اماکن و دیوارهای پوشیده از عایق"ایزوگام" به شدت خودداری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج