فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به رشد ۸۲ درصدی تشکیل پرونده‌های برخورد با زمین‌خواری در پلیس آگاهی استان گفت: تعامل و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط برای مقابله با زمین‌خواری و متجاوزان به منابع و عرصه‌های ملی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج به‌ نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی‌اکبر جاویدان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم با محوریت پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی ملی و عمومی در دادگستری استان گلستان، پیشگیری از وقوع جرم را بسترساز امنیت در جامعه دانست و اظهار داشت: لازمه پیشگیری از وقوع جرائم پیش‌بینی آن است چرا که شناسایی بسترهای پیش بینی وفعال کردن آن سبب موفقیت در پیشگیری خواهد شد.

سردار جاویدان با اشاره به اینکه امروزه با توجه به پیچیدگی آسیب‎های اجتماعی پیش‎بینی و پیشگیری بسیاری از جرایم به سادگی امکانپذیر نیست، افزود: راهکار لازم برنامه‌‎ریزی و اقدامات پیشگیرانه دراز مدت است.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به اینکه استان گلستان با توجه به شرایط اقلیمی و وجود منابع طبیعی مساعد و جنگل‌ها از استان های مستعد در بحث زمین‌خواری بوده، گفت: پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با این پدیده مصمم بوده و با متجاوزان برابر قانون برخورد خواهند کرد.

سردار جاویدان به رشد 82 درصدی تشکیل پرونده‌های برخورد با زمین خواری در سال 95 نسبت به سال 92 اشاره کرد و تصریح کرد: تمرکز در پرونده‌های زمین‌خواری یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پلیس آگاهی است.

فرمانده انتظامی استان گلستان با تاکید بر حفظ بیت‌المال گفت: تعامل و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط برای مقابله با زمین‌خواری و متجاوزان به منابع و عرصه‌های ملی لازم و ضروری است.

سردار جاویدان به گسترش آسیب‌های مواد مخدر در جوامع امروزی اشاره کرد و افزود: اعتیاد به موادمخدر، زمینه‌ساز بروز بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و در کل تهدیدی برای امنیت کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج