استاندار گلستان گفت: گلستان از نظر تعداد حاجی اعزامی رتبه سوم کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی گلستان، حسن صادقلو، در دیدار با کارگزاران حج تمتع ۱۳۹۶ استان گلستان، با اشاره به اهمیت وظایف دست اندرکاران حج، گفت: ماموریت کارگزاران حج ماموریت بزرگی است و در پی این ماموریت خطیر شما به توفیقی بزرگ دست خواهید یافت.

وی با تاکید بر اینکه حج منفعتی برای همگان است، یادآورشد: در واقع خداوند حج را منفعتی برای مسلمانان، کافران و مشرکان و همه انسانها قرار داده است، تا دیگران نیز با توجه به این فرضیه الهی در راه راست قدم بردارند.

وی یکی دیگر از مفاهیم ادبیات حج را ذکر خدا دانست و افزود: صفات و اسماء الهی یکی از چارچوبه های شناخت پروردگار است و باید تلاش کنیم حج ما به معنای واقعی حج شود و به درگاه خداوند مقبول بیفتد.

استاندار گلستان به تعبیر بیت العقیق برای خانه خدا اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بیت العقیق یعنی، آزادی یعن یخانه ای که در مالکیت و تسلط کسی نیست و باید از بیت آزاد، آزاد مردی و آزادی بوجود بیاید و هر چیزی که آزاد بودن خانه خدا را با مشکل مواجه کند، مردود است.

صادقلو حج را جایگاه ریزش گناهان قلمداد کرد و گفت: در برخی روایات پس از جهاد حج بالاترین عبادات عنوان شده و حتی حج را جهاد مستضعفان دانسته اند.

وی با تاکید بر اینکه حج مقامی فراتر از تشریفات دارد، تصریح کرد: کارگزاران حج باید در عبادی سازی اقدام خود تلاش کنند و توجه داشته باشند که بر اساس برخی روایات حاجی مقام شفاعت نیز دارد.

وی با توجه به اینکه گلستان سومین استان کشور به لحاظ کمیت در اعزام به سرزمین وحی است نیاز است با دقت بیشتری مراحل اعزام حاجیان صورت پذیرد.

استاندار گلستان در پایان ضمن اشاره به حادثه دلخراش منا در حج سال ۱۳۹۴، از تمامی شهدای این حادثه خصوصاً شهیده مرجان نازقلیچی به نیکی یاد کرد و خاطره اعزام فرماندار فقیده شهرستان ترکمن را برای کارگزاران حج تمتع سال ۹۶ عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج