با حضور مسوولان استانی عملیات اجرایی احداث چهارمین کارخانه استحصال ید گلستان با ظرفیت ۴۵۰ تن آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، عصر یکشنبه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی کلنگ احداث چهارمین کارخانه ید استان گلستان در کیلومتر ۱۲۰ گرگان- گنبد و ۳۰ کیلومتری جاده اینچه برون- مراوه تپه به زمین خورد.

این کارخانه استحصال ید با ظرفیت ۴۵۰ تن با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد و برای ۱۱۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در آئین کلنگ زنی این کارخانه در منطقه مرزی داشلی برون اظهار کرد: با توجه به سیاست و برنامه ‌های دولت مبنی بر محرومیت‌ زدایی، مناطق مرزی شهرستان گنبد کاووس آماده سرمایه ‌گذاری است و از سرمایه ‌گذاران حمایت می‌ کند.

قره جه طیار با بیان اینکه بیکاری مهم‌ ترین دغدغه جامعه است، افزود: گنبدکاووس شهرستان بکری است و حمایت از طرح های سرمایه گذاری در این منطقه می تواند به حل معضل اشتغال کمک کرده و افزایش تولید را به همراه داشته و توسعه این منطقه محروم را به همراه داشته باشد.

در ادامه معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبد کاووس گفت: دغدغه مسئولان و به ویژه مردم مرزنشین اشتغال جوانان است و احداث چنین پروژه‌ هایی می تواند نقش بسزایی در رشد اقتصادی منطقه داشته باشد.

عبدالقدیر کریمی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در استان نیازمند زیرساخت و امنیت است، تصریح کرد: گلستان ظرفیت ها و زیرساخت های مناسبی برای جذب سرمایه گذار دارد و تلاش داریم بتوانیم با سرعت زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در مناطق محروم و مرزی گنبدکاووس را فراهم کنیم.

لازم به ذکر است؛ گلستان هم اکنون ظرفیت استحصال ۳۷۵ تن ید را داراست و تا پایان سال این ظرفیت به یک هزار و ۱۰۰ تن می سد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج