فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: آب شرب مردم خوزستان از سد دز تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سردار سرتیپ عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در حاشیه سفر به خوزستان در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار داشت: بر‌اساس قولی که قبلا داده بودیم جلسات مختلفی برای تامین آب مناطق مختلف خوزستان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح تامین آب خوزستان پیشرفت خوبی دارد، تصریح کرد: دنبال هستیم که این کار به نحو شایسته‌ای انجام شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) تصریح کرد: مردم خوزستان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند هم در بحث دفاع مقدس و هم در موضوع سازندگی، که باید با تلاشی که برای رفع مشکلات آنها انجام‌ می‌دهیم بتوانیم این حق را ادا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خوزستان حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد از طرفی هم 26 شهر و نزدیک به 2 هزار روستا را در خود جای داده که باید آب شرب آنها تامین شود.

سردار عبداللهی با تاکید بر این نکته تا چشم‌انداز 1425 باید در هر ثانیه 25 مترمکعب آب تامین شود، خاطرنشان کرد: در فاز نخست آبرسانی به مردم خوزستان تلاش این است که مشکل کسری آبی که در اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان وجود دارد حل شود.

وی تاکید کرد: در نظر داریم آب سالم و پایدار به مردم خوزستان برسانیم که این آب از سد دز منتقل می‌شود زیرا دارای ای‌سی مناسب است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: در بالادست نیز تصفیه‌خانه و آبگیر وجود دارد که باید تکمیل شود و پس از اجرای آن می‌توانیم بگوییم که آب مناسبی را به مردم خوزستان داده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج