مدیر بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: این مجموعه اقتصادی در یک هفته گذشته ۶۰ میلیون و ۶۵ هزار و ۷۱۸ سهم و حق تقدم به ارزش ۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از میان ۹۰ شرکت داد و ستد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به‌ نقل از روابط عمومی تالار بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان، سوگل هیراد اظهار داشت: 37 درصد از مجموع سهام معامله شده به خرید و 63 درصد به فروش اختصاص داشته است.

مدیر بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان شمار کدهای معامله شده جدید را 16 عدد ذکر کرد و گفت: مواد ویژه لیا به ارزش بیش از 12 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات هفته گذشته را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های برتر هفته گذشته از لحاظ داد و مواد ویژه "لیا، پاکشو، صنایع کاغذ و فولاد ارفع" بوده است.

بورس منطقه‌ای سیستان و بلوچستان 22 آذر 1383 با هدف اشاعه هر‌چه بیشتر و بهتر فرهنگ سهامداری و افزایش سطح دسترسی مردم استان به بازار سرمایه با حضور مسوولان کشوری و استانی در زاهدان آغاز به کار کرد. تالار بورس استان فعالیت خود را با 4 گروه کارگزاری آغاز کرده که هم اینک دارای یک تالار اختصاصی در شهر زاهدان است.

این تالار که مربوط به کارگزاری مفید است، برای تسهیل دسترسی سهامداران و افزایش سهم معامله ایجاد شد و این رخداد برای گسترس بازار سرمایه در زاهدان بسیار موثر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج