استاندار در جلسه‌ی مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید گفت: ایجاد 45 هزار فرصت شغلی را هدف گذاری کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی براثر انسجام همه ی دستگاه ها و نهادهای اجرایی،نظامی، انتظامی و امنیتی با همراهی مردم محقق می شود افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری شده و ستاد اقتصاد مقاومتی مستقر در دولت با جدیت کامل ورود پیدا کرده است  باید علاوه بر جذب سرمایه گذار جدید آن دسته از سرمایه گذارانی که با مشکل مواجه هستند را حمایت و کمک کرد.

وی با بیان اینکه در سال هایی تولیدکنندگان مظلوم واقع شدند اظهار داشت: فردی که به صورت صادقانه با تمام داشته های خود و دریافت تسهیلات به این عرصه ورود پیدا می کند صرفاً به عشق تولید است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: اگر تولید کننده ای در حال حاضر با مشکل مواجه است قطعاً عواملی دخیل بوده که به چنین وضعیتی دچار شده اند و در این میان مدیران موظف به حمایت از آنان هستند.

وی گفت: فارغ از بخش گردشگری که ظرفیت بسیار بالایی دارد ایجاد 45 هزار فرصت شغلی در گیلان هدف گذاری شده است.

دکتر نجفی از برگزاری جلسه ی مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در روز شنبه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و جمعی از مدیران سازمان ها و بانک های کشور در رشت خبر داد و گفت: در این جلسه برنامه های توسعه ی اشتغال و تولید گیلان بررسی و همچنین در خصوص برخی طرح ها تصمیم گیری می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به پرداخت تسهیلات رونق تولید به 934 واحد تولیدی معرفی شده به بانک از تعداد 2 هزار و 117 مورد اشاره کرد و افزود: تاکنون 545 میلیارد تومان از محل تسهیلات رونق تولید به واحد های تولیدی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در سال جدید تاکنون 203 واحد تولیدی برای بهره مندی از تسهیلات در سامانه ی بهین یاب ثبت نام کردند.

به گزارش موج، در این جلسه مشکلات 5 واحد تولیدی استان نیز بررسی و دستورات لازم در جهت رفع موانع آنان صادر شد.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج