مسئول امور فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در نشست ستاد دهه کرامت، گفت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از ابتدای اردیبهشت‌ماه آغاز شد و تا (20 تیر) به دو صورت آنلاین و مکتوب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کوروش باباجانی میزان مشارکت در جشنواره کتاب‌خوانی امسال در مقایسه با سال گذشته را 700 درصد عنوان کرد و افزود: حدود یک هزار جلد کتاب در مورد زندگی امام رضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت شاه‌چراغ (ع) با سفارش ادارات تهیه و در اختیار آنان قرار داده‌شده است.

مسئول امور فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده برای اجرای اختتامیه این جشنواره در استان، بیان کرد: تلاش داریم آئین اختتامیه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را با حضور مسئولان کشوری و استانی در دهه کرامت برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمق تأثیرگذاری مسابقات کتاب‌خوانی آن‌چنان زیاد نیست هم‌زمان با اعلام فراخوان جشنواره نشست‌های تحلیل و بررسی کتاب زندگی امام رضا (ع) و سایر کتاب‌های اعلام‌شده را در ادارات، کتابخانه‌ها و مدارس داشتیم.

باباجانی، گفت: نشست کتاب‌خوان که به معنای اشتراک‌گذاری کتاب‌های مطالعه شده توسط اعضای کتابخانه‌ها با دیگر اعضاء است نیز با محوریت کتاب‌های جشنواره رضوی در خصوص زندگی امام رضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت شاه‌چراغ صورت گرفته است و در ایام دهه کرامت نیز تداوم خواهد داشت.

وی از اجرای مسابقات کتاب‌خوانی، برگزاری کلاس‌های قصه‌گویی توسط گروه‌های مطالعاتی در تمام کتابخانه‌ها، جشن کتاب کودک و نمایش کتاب متناسب با دهه کرامت در کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج