مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: این آمادگی راداریم که هر هفته یکی از قهرمانان ورزشی دریکی از مدارس استان حضور پیداکرده و در خصوص خطرات اعتیاد بادانش‌آموزان صحبت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ارسلان حسینی بابیان این مطلب که همواره هزینه‌های بسیاری در کشور صرف درمان اعتیاد می‌شود، گفت: این در حالی است که با تقویت پیشگیری از این معضل می‌توان از بسیاری هزینه‌ها را کاهش داده و نتایج بهتری گرفت.

وی بر پیشگیری در حوزه اعتیاد تأکید کرد و افزود: ورزش عامل مؤثری در پیشگیری از اعتیاد است و با تقویت ورزش می‌توان به نزولی شدن سیر اعتیاد در جامعه امیدوار بود.

حسینی افزود: درزمینهٔ برخورد با معضل اعتیاد باید بتوانیم ابتدا سیر افزایش اعتیاد را متوقف کرده و سپس آن را نزولی کنیم.

وی با اشاره به محبوبیت قهرمانان ورزشی در میان قشر جوان و نوجوان، گفت: علاوه بر تشویق جوانان و نوجوانان به ورزش می‌توان از ظرفیت قهرمانان ورزشی درزمینهٔ برخورد با معضل اعتیاد استفاده کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، افزود: معتقدم حرف قهرمانان ورزشی در خصوص معضل اعتیاد و خطرات آن به‌مراتب بیشتر از مسئولین و فعالان این حوزه موردپذیرش نوجوانان و جوانان خواهد بود.

وی افزود: این آمادگی راداریم که با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان هر هفته یکی از قهرمانان ورزشی استان را به یکی از مدارس دعوت کنیم تا با نوجوانان در خصوص خطرات معضل اعتیاد صحبت کند.

حسینی تصریح کرد: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی ما می‌توانند به‌عنوان سفیران سلامت و نشاط و شادابی در مدارس حضور پیدا کنند و در خصوص خطرات معضل اعتیاد بادانش‌آموزان صحبت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج