مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بر افزایش میزان اعتبارات و امکانات حوزه پیشگیری تاکید کرد و گفت: ورزش یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های بازدارنده برای جلوگیری از روی‌آوری جوانان به سمت اعتیاد است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سید ارسلان حسینی تلاش برای مبارزه با مواد مخدر را نیازمند تلاش جمعی همه جامعه اعم از بخش دولتی و غیردولتی و بخصوص مردم شد و گفت: اعتبارات و امکانات بخش دولتی محدود است و از این رو درخواست می‌کنیم مردم به حوزه پیشگیری ورود کنند.

وی خاطرنشان ساخت: هزینه‌هایی که برای درمان در حوزه اعتیاد می‌شود در حوزه پیشگیری نمی‌شود در حالی که اگر بر روی پیشگیری فعالیت کنیم آمار مبتلایان به اعتیاد کاهش می یابد.

حسینی بر همکاری هرچه بیشتر با اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای تقویت روحیه ورزش و ایجاد نشاط و شادی در میان نسل جوان تاکید کرد و افزود: متاسفانه به دلیل بدهی آب و برق سالن های ورزشی را قطع می کنند در حالی که این موضوع با اصل مصون سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی منافات دارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرگزاری موج  در مورد نظارت بر باشگاه های ورزشی استان نیز گفت: در طول سال بیش از 500 مورد بازدید از باشگاه های ورزشی استان انجام می‌شود وضعیت این اماکن از نظر مصرف مواد نیروزا و دیگر مسایل مورد بررسی قرار می گیرد.

او مصرف مواد نیروزا در باشگاه ها را ممنوع دانست و گفت: در صورت مشاهده با باشگاه ها برخورد می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج