دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه بابیان این مطلب که این ستاد پنج کمیته تخصصی دارد از رسانه‌ها خواست مطالبه گر باشند و به‌صورت منصفانه عملکرد ستاد را نقد کنند اما از ایجاد یاس و ناامیدی و سیاه نمایی خودداری نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علی شمشیری ایران را یکی از کشورهای برتر درزمینهٔ مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: تقدیم چهار هزار شهید و 12 هزار جانباز سندی گواهی بر مبارزه جدی جمهوری اسلامی علیه مواد مخدر است و تمام کشورهای دنیا نیز این جدیت کشورمان را در مقابله با بلای خانمان‌سوز اعتیاد ستوده‌اند.

علی شمشیری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اعتیاد را در رأس آسیب‌های اجتماعی قرار داده‌اند و جمهوری اسلامی هم هر آنچه لازم بوده را در این عرصه در طبق اخلاص گذاشته و با جدیت درراه مبارزه و مقابله با اعتیاد تلاش کرده است.

وی بابیان اینکه برای ادامه کار در این راه نیازمند حمایت‌های مردمی بخصوص خانواده‌ها هستیم، گفت: اگر خانواده‌ها مراقبت بیشتری از فرزندان خود کنند تا حدود زیادی می‌توان از روی‌آوری افراد به سمت مواد مخدر جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که تقاضا برای مواد مخدر در جامعه وجود داشته باشد این بلای خانمان‌سوز هم وجود دارد، اظهار کرد که تشویق نسل جوان به سمت ورزش و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند از گرایش آنان به سمت اعتیاد جلوگیری کند.

شمشیری نیاز کنونی جامعه را آموزش و فرهنگ‌سازی دانست و از رسانه‌ها خواست سطح ارتباط و همکاری خود را با ستاد افزایش دهند تا از طریق رسانه‌ها مطالب آموزشی را در اختیار مردم و مخاطبان قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج