استاندار گلستان گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور، مسکن خانواده جان‎باختگان معدن آزادشهر تامین می‌شود و ۵۰ میلیون پرداخت حق مسکن را به جان باختگان اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن صادقلو شامگاه سه‌شنبه در آئین بزرگداشت روز صنعت و معدن که در نمایشگاه بین‌المللی گرگان برگزار شد، به حادثه معدن یورت آزادشهر اشاره کرد و اظهار داشت: از دقایق نخست این حادثه، مقام معظم رهبری دغدغه داشتند و شاهد بودیم پیام و فرستاده ویژه‎ای را به منطقه اعزام کردند.

وی با بیان اینکه وزرای مختلف و معاونین رئیس جمهور در حادثه معدن یورت آزادشهر ابراز همدردی و پیگیری ویژه‎ای داشتند، تصریح کرد: اگر چه این حادثه بسیار سخت بود و این حادثه مورد سوء استفاده‎ قرار گرفت.

استاندار گلستان اظهار داشت: برخی از این مسئله سوء استفاده کردند و آن همه مساعدت و کمک افراد را در این حادثه تلخ کردند.

صادقلو با بیان اینکه شاید هیچ حادثه‎ای به اندازه این حادثه رسیدگی نداشته است، افزود: خدمات و حمایت خوبی به خانواده‎های عزیزان جان‌باخته این حادثه انجام شد.

وی با بیان اینکه در این حادثه در عمق بیش از یک‌هزار متری بسیاری از عزیزان تلاش کردند، گفت: همه افرادی که معنوی و مادی در این حادثه کمک کردند، اجرشان را از خداوند خواهند گرفت.

صادقلو افزود: در تامین اجتماعی دولت کمک ویژه‎ای کرده و شرکت معدن یورت و بسیاری افراد کمک‎های ویژه‎ای داشتند.

وی گفت: در یک مرحله شاید در چند بخش 24 میلیون تومان کمک شد و مستمری برقرار شد و به مجروحان نیز کمک‎هایی انجام شد.

استاندار گلستان یادآور شد: به زودی با تاکید رئیس جمهور برای تامین مسکن خانواده جان‎باختگان به روشی اجرا خواهیم کرد و  در جلسه 50 میلیون پرداخت حق مسکن را به جان باختگان اجرایی خواهیم کرد.

صادقلو با اشاره به حمایت های انجام شده در بخش صنعت افزود: همه بانک‎ها با همه همت منصفانه و دلسوزانه نسبت به تسهیلات رونق تولید تلاش کردند.

استاندار گلستان تاکید کرد: در اقتصاد مقاومتی اگر استان گلستان رتبه هفتم را بدست آورد، در بسیاری از معیارها رتبه نخست و دوم را داشت و مهم‌ترین مسئله تولید هزینه است.

وی گفت: دولت اولویت‎اصلی خود را موضوع اقتصاد در نظر گرفته و اقتصاد مقاومتی قطعا نخستین دستور کار دولت است.

استاندار گلستان با بیان اینکه ابر چالش این کشور بیکاری است، افزود: به بخش خصوصی باور داریم، بر روی موضوع صادرات باید کار شود و باید به برنامه ششم و قانون بودجه آن پرداخته شود.

صادقلو افزود: 656 واحد در استان گلستان با مبلغ 771 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم و بیش از 200 واحد صنعتی را مشکلشان را در حوزه گاز، بیمه و بانک‎ها حل کردیم.

وی گفت: دیدگاه ما این است که به اقتصاد در روستاها کم پرداخت شده و اعتقاد دارم در هر دهستانی یک شهرک صنعتی باید برقرار شود و از این موضوع زیان نخواهیم دید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج