رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دست اندازی به اراضی ملی در گلستان کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی هاشمیان در نخستین سمینار تخصصی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی که صبح سه شنبه در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته حساسیت دستگاه های متولی به ویژه جهاد کشاورزی برای گزارش تخلفات و تغییر کاربری افزایش داشته است.

وی افزود: گزارش های تغییر کاربری در زمین های کشاورزی استان گلستان از ۱۸ مورد در سال ۹۴ به ۱۱۰ مورد در سال ۹۵ رسیده است.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه رویکرد پیشگیرانه دادگستری استان موجب شده تا ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری های غیرقانونی به حداقل برسد، تصریح کرد: در استان گلستان منتظر نمی مانیم تا تغییر کاربری و ساخت و ساز انجام شود و سپس برخورد کنیم بلکه دادگستری پیشگام شد و جلوی دست اندازی ها را گرفت.

هاشمیان ادامه داد:  از دادستان های استان خواستیم تا مدیران دستگاه های متولی که در گزارش تخلفات تعلل می کنند را بازخواست کنند.

وی ادامه داد:  امروز دست اندازی و ساخت و سازهای غیرمحاز به زمین های کشاورزی و زمین های جنگلی و مرتعی استان به حداقل رسیده که حاصل تعامل و همراهی تمامی دستگاه ها با دستگاه قضایی است.

وی یادآور شد: اگر جلوی ساخت و سازها و تغییر کاربری ها را از همان ابتدا بگیریم در کمار پیشگیری از تخریب محیط زیست از آسیب های اجتماعی و مالی ناشی از حکم قلع و قمع هم کاسته می شود.

لازم به ذکر است؛ نخستین سمینار تخصصی پیشگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی ملی و عمومی صبح سه شنبه با حضور کارشناسانی از استان های مازندران، گیلان، اردبیل، فارس، خراسان رضوی و البرز در گرگان آغاز شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج