مدیر کل امور مالیاتی استان گلستان گفت: میزان درآمدهای مالیاتی استان در سال گذشته ۳۴۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با وصول ۴۱۷ میلیارد تومان در سال گذشته رشد ۱۲۱ درصدی را شاهد بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر هزارجریبی عصر سه شنبه اظهار کرد: این امر در تحقق وصول مالیات ها در استان بی سابقه بودو همچنین سازمان امور مالیاتی کشور نیز سهم ۳۷۴ میلیارد تومانی را برای وصول مالیات استان در سال گذشته در نظر گرفته بود که با تحقق ۴۱۷ میلیارد تومان رشد ۱۱۲ درصدی را در این بخش شاهد بودیم.

هزار جریبی از تحقق ۹۹ میلیارد تومان وصول مالیات در سه ماه ابتدای سال ۹۶ خبر داد و افزود:این مقدار وصول در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۳ درصدی داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه دریافت اظهار نامه مالیاتی در استان به صورت الکترونیکی است،گفت:اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه جاری فرصت دارند تا اظهار نامه حقوقی خود را تسلیم کنند

هزار جریبی با بیان اینکه فرصت تسلیم اظهار نامه مالیاتی قابل تمدید نیست، گفت: بر اساس قانون اجازه تمدید اظهار نامه مالیاتی را نداریم.

مدیر کل امور مالیاتی استان با بیان اینکه اشخاص حقوقی اظهارنامه مالیاتی خود را هر چه سریعتر تسلیم کنند، گفت: شرط بهره مندی از هر گونه معافیت ها وتسهیلات قانونی، تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر است در غیر این صورت نمی تواند از معافیت بهره مند شود.

وی با بیان اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد است، گفت: ۵ درصد این مقدار مالیات و سه درصد آن به عنوان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می شود و یک درصد نیز سهم بیمه سلامت است.

هزار جریبی تصریح کرد: در سال گذشته ۹۴ میلیارد تومان پول به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته عوارض دریافتی درهمان شهرستان هزینه می شد اما امسال طبق قانون ۷۰ درصد عوارض در اختیار شهرداری ها و ۳۰ درصد نیز به حساب دهیاری ها واریز می شود که نشانگر توجه بیشتر به مناطق محروم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج