مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان از برگزاری مراسم‌ تشییع و خاکسپاریپیکرهای ۶ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در چهار نقطه این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، "یدالله دل‌آرام" با بیان اینکه در سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) و سالروز قبول قطعنامه ۵۹۸ شاهد تشییع باشکوه پیکرهای‌ شهدای گمنام و شهدایی که تعیین هویت شده‌اند در سطح کشور هستیم بیان کرد: در همین راستا پیکرهای ۶ شهید در استان لرستان تشییع و به خاک سپرده خواهند شد. پیکر یکی‌ از شهدای گمنام در پادگان بدرآباد لشکر ۸۴ پیاده لرستان تدفین می‌‎شود که مراسم شبی با شهدا در روز چهارشنبه، ۲۸ تیرماه هم‌زمان با نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت فاطمه‌الزهرا(س) کوی سازمانی پادگان لشکر ۸۴ برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مراسم تشییع و تدفین این شهید گمنام روز پنج‌شنبه، ۲۹ تیرماه ساعت ۹ صبح از ورودی پادگان لشکر ۸۴  بدرآباد به‌طرف مسجد حضرت فاطمه‌الزهرا(س) کوی سازمانی برگزار خواهد شد. این شهید گمنام ۲۷ ساله بوده که در منطقه مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسیده است. 

دل آلارام خاطرنشان کرد: در شهرستان بروجرد نیز پیکرهای مطهر دو شهید گمنام تشییع و به خاک سپرده خواهد شد. که یک پیکر شهد در مرکز آموزشی و گروه مهندسی ۴۱۱ بروجرد، خاکسپاری خواهد شد این شهید ۲۸ ساله بوده در عملیات بدر و در منطقه شرق دجله به فیض شهادت نائل آمده است. دومین شهید گمنام که در بروجرد تشییع و خاکسپاری خواهد شد ۱۹ساله بوده که در منطقه مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسیده است.  

دل‌آرام افزود: در شهرستان الیگودرز نیز یک پیکر شهید گمنام در حوزه علمیه مهدیه این شهرستان خاکسپاری خواهد شد، مراسم تشییع و تدفین این شهید نیز ساعت ۹ صبح روز پنج‌شنبه، ۲۹ تیرماه از چهارراه شهرداری به طرف حوزه علیمه مهدیه این شهرستان انجام می‎گیرد. این شهید گمنام نیز ۱۷ ساله بوده در عملیات بدر و در منطقه شرق دجله به شهادت نائل آمده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اعلام کرد: شهر مؤمن‌آباد ازنا نیز میزبان پیکرهای دو تن از این شهدای گمنام است این شهید در بوستان شهدای گمنام این شهر خاکسپاری خواهد شد. یکی از این شهدا ۲۱ ساله در عملیات کربلای ۲ در منطقه حاج‌عمران به شهادت رسیده است و شهید دیگر نیز ۲۰ ساله بوده که در منطقه مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج