نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه به تغییر سبک زندگی مردم اشاره کرد و افزود: با دست خودمان ابزار بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده‌ایم و انتظار هم داریم معضلات اجتماعی کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در دیدار با جمعی از مسوولین بهزیستی استان به مناسبت هفته بهزیستی، بابیان اینکه معضلات و آسیب‌های اجتماعی همواره وجود داشته، گفت: این آسیب‌ها در تمام طول تاریخ و در تمامی کشورها وجود دارد، اما در حال حاضر به دلیل اینکه رسیدگی به این معضلات مسئول پیداکرده، آمار و ارقام مشخص این معضلات به‌دست‌آمده است.

وی به تغییر سبک زندگی جامعه اشاره کرد و افزود: این تغییر سبک قطعاً در افزایش معضلات و آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار است.

وی با اشاره به آمار بالای طلاق در استان گفت: درگذشته ازدواج برمبنای شناخت خانواده‌ها از یکدیگر صورت می‌گرفت و تأکید خانواده‌ها به دختران و پسران بر سازش و صبوری در زندگی بود، اما امروزه در بسیاری ازدواج‌ها دختر و پسر برمبنای ظاهر به هم علاقه پیداکرده و بدون شناخت درست تصمیم به ازدواج می‌گیرند.

وی تصریح کرد: درگذشته خانواده‌ها نقش پررنگی در ازدواج داشتند، اما عملاً در ازدواج‌های فعلی خانواده‌ها نقشی ندارند و نتیجه آن را می‌توان در آمار بالای طلاق دید.

نماینده ولی‌فقیه در استان یادآور شد: تغییر سبک زندگی موجب شده حریم‌ها تا حدی از بین رفته و رابطه محرم و نامحرمی آن‌طور که باید رعایت نشود و قطعاً عواقب آن به جامعه تحمیل خواهد شد.

آیت‌الله علما افزود: ما با دست خودمان ابزار آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده‌ایم و سبک زندگی‌های ما به سمتی رفته که مستعد بروز معضلات اجتماعی است و آنگاه انتظار داریم معضلات کاهش یابد و این درست مانند این است که پنبه و آتش را کنار هم قرار دهیم و انتظار داشته باشیم آتش نگیرد.

امام‌جمعه کرمانشاه بابیان اینکه در بسیاری مواقع به معلول‌ها و رفع آن پرداخته می‌شود، گفت: این در حالی است که ما باید علت‌ها را ریشه‌یابی کنیم و رفع معضلات را از ریشه پیگیری کنیم.

آیت‌الله علما تأکید کرد: مادامی‌که بخواهیم به مقابله با معلول‌ها بپردازیم کار تمامی ندارد، زیرا معلول‌ها فراوان‌اند. بنابراین باید به سراغ علت‌ها رفت و مشکل را ریشه‌ای حل کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج