اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون استان گیلان در مسابقه «شعرسرایی» پانزدهمین جشنواره‌ بین المللی امام رضا علیه‌السلام خوش‌درخشیدند.

به‌ گزارش خبرگزاری موج از رشت، با اعلام برترین‌های مسابقه «شعر سرایی رضوی»  «نوریه گیتی‌بین» از مرکز مجتمع رشت و «سحر پورحبیب» از کانون صومعه‌سرا به ترتیب عنوان برگزیده و شایسته‌ی تقدیر این بخش از پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه‌السلام را به خود اختصاص دادند.

با انتشار فراخوان مسابقه ادبی (شعر‌سرایی) کودک و نوجوان رضوی 41 اثر از سوی اعضای مراکز فرهنگی هنری استان گیلان به دبیر‌خانه‌ی استانی جشنواره‌ رضوی رسید که 9 اثر پس از داوری به دبیرخانه کشوری ارسال‌شد.

در این مسابقه 4 هزار و 203 نفر با ارایه‌ی 5 هزار و 455 اثر مراکز فرهنگی هنری شرکت‌کردند که درپایان 9 اثر برگزیده و 11 اثر شایسته تقدیر از میان 411 اثر ارسالی به دبیرخانه کشوری جشنواره رضوی انتخاب‌شد.

داوری بخش شعر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را حسین تولایی، مریم اسلامی و انسیه موسویان بر عهده داشتند.

آیین پایانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام)، در روز جمعه 13 مرداد 1396، در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 نوریه‌گیتی بین و سحر پورحبیب به ترتیب از اعضای برگزیده مراکز فرهنگی هنری مجتمع رشت و صومعه‌سرا محسوب‌می شوند و طاهره نژاد غلامی و پروانه عاشری نیز به عنوان مربیان آفرینش‌های ادبی کانون نقش ارزش‌مندی در کشف و پرورش توان‌مندی‌ آنان ایفا‌ کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج