مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد جهانی شدن یزد را یک رویداد مبارک و فرصتی مناسب برای هنرمندان استان برای تولیدات هنری با این رخداد فرهنگی دانست

به گزارش خبرگزاری موج، «علی غیاثی ندوشن» افزود: استان یزد به عنوان دومین شهر تاریخی جهان و اولین شهر خشت خام جهان با تاریخ چند هزار ساله و بافت سنتی که تا حدودی قسمتی از آن حفظ شده است، با ثبت جهانی خود روی خوشی را به اصحاب فرهنگ و هنر نشان داد .

وی ادامه داد: ثبت جهانی یزد علاوه بر فضای سنتی و تاریخی استان که می‌تواند برای تولیدات هنری مانند فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی مورد استفاده قرار گیرد، بررسی و تحقیق در مورد جریان تاریخی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استان هم می‌تواند دستمایه بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرار گیرد تا از این طریق کهن شهر یزد بهتر و بیشتر به جهانیان معرفی شود.

غیاثی ندوشن تاکید کرد: قطعا وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است تا با استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی وآثار تاریخی یزد در تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری از هنرمندان حمایت جدی داشته باشند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان اظهار کرد: کهن شهر یزد همانطور که اشاره شد باید بیش از پیش به جهانیان، اصالت و فرهنگ غنی خود را معرفی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج