فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: تامین اجتماعی برای اعتماد سازی در بین مردم باید خدمات خود را برای آنان تبیین کند.

به گزارش خبرگزاری موج از آستارا، یونس رنجکش به مناسبت هفته تامین اجتماعی در دیدار با رییس و کارکنان اداره تامین اجتماعی آستارا ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات این اداره افزود: یکی از مشکلات و برخی نارضایتی ها از دستگاهای اجرایی عدم اگاهی مردم از مسوولیت های  سازمان ها و نوع خدمات آنها است.

وی اضافه کرد: تامین اجتماعی براساس مسوول های سازمانی خدمات بسیار خوبی ارایه می دهد و این خدمات در رفع نگرانی های اجتماعی بسا حایز اهمیت است که برای جامعه هدف و مخاطبین این سازمان خدمات آن باید به خوبی معرفی شود.

وی اظهار داشت: صنوف و صاحبان مشاغل اگر با خدمات این سازمان و نوع تاثیر گزاری خدمات ارایه شده بیشتر آشنا باشند همکاری های آن ها برای تحت پوشش قرار دادن افراد تحت پوشش و اشتغال بیشتر می شود.

وی ادامه داد: صاحبان مشاغل نباید این تصور در آنها ایجاد شود که اداره تامین اجتماعی مزاحم آنها و مانع اشتغال هایی است بلکه باید با اقدامات آموزشی و تبیین نقش حمایتی تامین اجتماعی برای کارفرمایان تمایل آنها را برای بیمه کردن اگاهانه و داوطلبانه کارگران فراهم کرد.

وی تکریم ارباب رجوع بویژه کارفرمایان را یک ضرورت در تامین اجتماعی عنوان کرد و خواستار رعایت آن به عنوان حق شهروندی شد.

وی افزود: تامین اجتماعی زمانی درآمده که آن هم برای خدمات دهی به افراد تحت پوشش هزینه می شود افزایش می یابد که بتواند مشتری مدارانه برخورد کند و زمینه های پوشش افراد برای بهره مندی از خدمات این سازمان را با فرهنگ سازی نهادینه کند.

وی خواستار معرفی خدمات و تسهیلات حمایتی و تشویق های قانونی تامین اجتماعی با برگزاری کارگاه های آموزشی برای کارفرمایان در راستای برخورداری آنان از این خدمات شد.

در  این دیدار رییس و کارکنان تامین اجتماعی آستارا نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص مسایل کاری و خدمات این اداره در شهرستان ارایه کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج