مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان با بیان اینکه متاسفانه مردم رویکرد مثبتی نسبت به ماست‌بندی‌های سنتی دارند، تصریح کرد: افرادی که زیاد از این ماست‌ها استفاده کنند دچار زخم معده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، عبدالله قدوسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه با هم باید در جهت ارتقای شاخص سلامت جامعه قدم برداریم، اظهار داشت: مهم‌ترین شاخص در صنعت غذایی، شیر و لبنیات است.

وی با اشاره به اینکه مصرف سرانه شیر در کشورهای توسعه یافته به ازای هر نفر سالیانه 300 و در کشورمان متاسفانه 70 تا 80 کیلوگرم است، افزود: براساس برنامه پنجم توسعه باید مصرف سرانه شیر کشورمان به ازای هر نفر سالیانه به 150 کیلوگرم می‌رسید که متاسفانه نرسیده است.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان با بیان اینکه در دین و قرآن نیزتاکید ویژه‌ای به شیر شده است، تصریح کرد: چرا در کشورمان کلکسیون سرطان زیاد شده؟ در گذشته خیلی متداول نبود که جوانان دچار سرطان شوند به هر حال یک بخش سرطان به سبد غذایی برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه در دنیا مواد افزودنی هیچ جایگاهی ندارند، خاطرنشان کرد: باید به لبنیات توجه ویژه‌تری کنیم اما چه لبنیاتی، لبنیاتی که عاری از هرگونه مواد افزودنی باشد، در همین راستا پگاه تعهد ویژه‌ای به سلامت مصرف کننده دارد.

قدوسی بیان کرد: اگر عرصه به بخش خصوصی تنگ شود مجبور به دادن تخفیفات می‌شوند و به جای شیر درجه یک از شیر درجه 3 استفاده می‌کند، متاسفانه دستگاه‌های نظارتی کشورمان به دلیل حجم گسترده کاری خود نمی‌توانند پاسخگو باشند و فعالیت‌شان خیلی دقیق نیست هر چند زحمات زیادی می‌کشند.

وی با بیان اینکه پگاه گلپایگان یکی از افتخارات صنایع شیر کشورمان به‌شمار می‌رود، گفت: در حقیقت پگاه گلپایگان سایت علمی صنایع شیر است و دارای خطوط منحصر به فردی است، نخستین، کامل‌ترین و قوی‌ترین خط تولید پنیر در این شرکت مستقر است، تنها خط فعال تولید پنیر سنتی به روش صنعتی در این شرکت مستقر است.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان با اشاره به اینکه این شرکت بالغ بر 130 کد کالا دارد، افزود: در همین راستا تنها 30 نوع پنیر تولید می‌کنیم.

وی پیرامون برخی موفقیت‌های کشوری و استانی پگاه گلپایگان تصریح کرد: در 4 سال اخیر درسال‌روز جهانی استاندارد واحد نمونه استاندارد شدیم، این شرکت جزء 6 شرکت تولید لبنی بوده که اجازه صادرات به روسیه را دارد، این امر اتفاقی نیست، صادرات به روسیه بسیار سخت‌گیرانه است.

اخذ مجوز استاندارد آمریکا و سفارش نخستین محموله صادرات به کالیفرنیا

قدوسی خاطرنشان کرد: ورودی‌های خط تولیدی‌های‌مان با کشورهای اروپایی هیچ تفاوتی ندارد در حال حاضر نیز مجوز استاندارد آمریکا را گرفته‌ایم و سفارش نخستین محموله صادرات به کالیفرنیا را داریم، در همین راستا سال گذشته در 2 محصول موفق به دریافت نشان سیب سبز از وزارت بهداشت شدیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی موارد در کشورمان بد جا افتاده است، بیان کرد: براساس استاندارد نه تنها استفاده از شیر خشک در ماست اختیاری نیست بلکه اجباری هم است، شیر خشک تنها در مورد ماست مجوز دارد، بنابراین  و براساس استاندارد باید ارزش غذایی بالاتری نسبت به شیر به مصرف کننده بدهیم.

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان گفت: شیر خشکی خوب است که از شیر درجه یک باشد ولی شیری که خراب باشد به تبع آن شیر خشک خوبی هم نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ماهیانه بالغ بر 1 تا 1.5 میلیارد تومان صادرات داریم، افزود: کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، و غیره از جمله کشورهای هدف صادرات این شرکت هستند.

متاسفانه مردم رویکرد مثبتی نسبت به ماست‌بندی‌های سنتی دارند

قدوسی با بیان اینکه متاسفانه مردم رویکرد مثبتی نسبت به ماست‌بندی‌های سنتی دارند، تصریح کرد: افرادی که زیاد از این ماست‌ها استفاده کنند دچار زخم معده می‌شوند، شیرهای برگشتی چون ترش شده‌اند افراد سودجو به آنها جوش شیرین می‌زنند و محیط معده نیز اسیدی است و معده برای از بین بردن این جوش شیرین‌ها بیشتر کار می‌کنند و بعد از مدتی فرد دچار زخم معده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر دولت‌ها می‌خواهند موفق باشند باید به تولیدکننده شیر یا مردم سوبسید دهند، خاطرنشان کرد: چرا در کشورمان پوکی استخوان در بانوان به سن 45 سال رسیده است.

 مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان با اشاره به اینکه خط قرمزمان روغن پالم است، بیان کرد: حتی یک قطره از روغن پالم در پگاه گلپایگان استفاده نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج